PREMIJER LIGA

GRAĐANI BEZ MILOSTI! Mančester siti PETARDOM "unakazio" nesrećni Sautempton! VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na domaćem terenu ekipu Sautemptona sa 5:2, u meču vanrednog 33. kola Premijer lige.

Siti je poveo u 15. minutu golom Kevina De Brujnea, a gosti su izjednačili 10 minuta kasnije preko Džejmsa Vorda-Prausa iz penala.

Do kraja prvog poluvremena Siti je postigao još dva gola, prvo je Rijad Marez bio strelac u 40. minutu, a zatim je Ilkaj Gundogan u trećem minutu nadoknade vremena bio precizan, nakon što je Marez u toj akciji pogodio stativu.

Marez je ipak svoj drugi gol na meču postigao u 55. minutu, samo minut kasnije Če Adamas je smanjio na 4:2, a konačan rezultat postavio je De Brujne u 59. minutu.

Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 68 bodova, 14 bodova više od drugoplasiranog gradskog rivala Junajteda, dok je ekipa Sautemptona na 14. mestu sa 33 boda.