katar 2022

UMORILA IH HRVATSKA: Rusija pobedila Sloveniju, Jovetić strelac u ubedljivoj pobedi Crne Gore! VIDEO

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobedila je danas u Podgorici selekciju Gibraltara sa 4:1, u utakmici drugog kola Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

> 17:56h

Crna Gora je, posle pobede nad Letonijom u prvom kolu, upisala i drugi trijumf u kvalifikacijama i prva je na tabeli Grupe G sa šest bodova. Na drugoj strani, Gibraltar je poslednji, bez bodova.

Fatos Bećiraj je u 26. minutu doveo Crnu Goru u vođstvo, četiri minuta kasnije izjednačio je Ris Stike, ali je Marko Simić u 43. minutu ponovo doneo prednost domaćoj selekciji.

Pobedu Crne Gore su u drugom poluvremenu potvrdili Žarko Tomašević golom u 53. minutu i Stevan Jovetić pogotkom u 80. minutu.

Crna Gora će u narednom kolu kvalifikacija, za tri dana, dočekati Norvešku, dok će Gibraltar ugostiti Holandiju.

Posle pobede nad Hrvatskom u prvom kolu, reprezentacija Slovenije je danas izgubila od Rusije u Sočiju sa 2:1, u drugom kolu Grupe H.

Rusija je povela sa 2:0 golovima Artjoma Dzjube u 26. i 35. minutu, dok je jedini pogodak za Sloveniju postigao Josip Iličić u 36. minutu.

Reprezentacija Rusije je trenutno prva u Grupi G sa šest bodova, dok je Slovenija druga sa tri.

Fudbaleri Rusije će u narednom kolu gostovati Slovačkoj, a Slovenija reprezentaciji Kipra.