TOKIO 2020

POČEO ŽENSKI FUDBALSKI TURNIR U TOKIJU: Velika Britanija pobedila Češku na startu OI

Utakmicom između fudbalerki Velike Britanije i Čilea počeo je fudbalski turnir na Olimpijskim igrama.

Tokyo 2020

Britanija je pobedila sa 2:0 u meču Grupe E, a oba gola postigla je Elen Vajt, u 17. i 72. minutu.

Brazil je kasnije u Grupi F ubedljivo pobedio Kinu sa 5:0, dva gola postigla je Marta u devetom i 74. minutu, Debinja je bila strelac u 22. minutu, Andresa je gol postigla sa penala u 82. minutu, a konačan rezultat postavila je Beatriz u 89. minutu.

Švedska je savladala selekciju SAD u Grupi G sa 3:0, golovima Stine Blekstenijus u 25. i 55. minutu, kao i Line Hurtig u 72. minutu.

Danas su na programu još tri utakmice u ovim grupama, u toku je meč Kanade i Japana, od 13.00 igraju Zambija i Holandija, dok se od 13.30 sastaju Australija i Novi Zeland.