DVE SUPROTNOSTI: Dok su Milove komite divljale na barikadama, manastirom odjekivala Amfilohijeva omiljena pesma "Ječam žela"
Dodajte Kurir u vaš Google izborUstoličenje mitropolita Joanikija na Cetinju uzburkalo je strasti.
Dok su na jednoj strani komite na sve načine pokušavale da spreče ustoličenje mitropolita crnogorsko-primorskog i nateraju Crkvu da se svečana ceremonija obavi negde drugde, mitropolita i patrijarha Porfirija, sveštenstvo je dočekalo - pesmom.
Komite su postavile barikade na putu oko Cetinja u pokušaju da spreče svečani čin ustoličenja Joanikija. Uz psovke, pogrde, kamenice, zapaljene gume, sukobili su se sa policijom, koja ih je odbila i kasnije uklonila barikade.
Sa druge strane, sveštenici su omiljenom pesmom pokojnog mitropolita Amfilohija "Ječam žela" sačekali jutros na Cetinju mitropolita Joanikija i patrijarha Porfirija.
Potom se iz manastira tri puta prolomilo "Dostojan", tako glasno da je odjekivalo gradom.
Kurir.rs