SERIJA A

KVADRADO GOLOM U NADOKNADI PREKINUO CRNU SERIJU JUVENTUSA: Stara dama "tukla" Dušana Vlahovića!

Gosti iz Firence u poslednjih dvadesetak minuta imali igrača manje u Torinu, odbrambeni igrač nikola Milenković isključen zbog dva žuta kartona

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom stadionu u Torinu Fiorentinu sa 1:0, u 12. kolu italijanske Serije A.

Strelac pobedonosnog gola za torinsku Staru damu bio je Huan Kvadrado u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je iskosa sa desne strane postigao efektan gol iz mrtvog ugla. Tada je usledilo veliko slavlje navijača domaćih, koji su prekinuli lošu seriju u prvenstvu.

Fiorentina je od 73. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je srpski reprezentativac Nikola Maksimović zaradio drugi žuti karton. Za Fiorentinu, Dušan Vlahović je odigrao svih 90 minuta, a Matija Nastasić je u igru ušao u 78. minutu. Vlahović ovaj put nije dao gol, imao je jednu dobru šansu, a stalno je bio meta pogibeljnih startova.

Obe ekipe su osvojile po 18 bodova i nalaze se na deobi sedmog mesta. U narednom kolu, Juventus će gostovati Laciju, dok će Fiorentina dočekati Milan.