VATERPOLO

FILIPOVIĆ RASTUŽIO NOVI BEOGRAD: Srpski predstavnik namučio favorizovani Olimpijakos u Ligi šampiona

Prvi poraz Novobeograđana, koji su kao domaćini izgubili od ekipe iz Pireja sa 12:9

Ostali sportovi
> 21:19h

U drugom kolu A grupe Lige šampiona u vaterpolu, Novi Beograd je poražen kao domaćin od grčkog olimpijakosa - 9:12 (2:4, 3:2, 0:4, 4:2).

Tim Vladimira Vujasinovića nije uspeo da na pravi način uđe u okršaj sa favoritom iz Pireja, iako je uspeo da se dva puta vrati iz velikog minusa od četiri i pet golova.

Prvi put nakon serije Olimpijakosa 5:0 krajem prve i početkom druge četvrtine, kao i u poslednjoj posle 5:10.

Novi Beograd je prišao dva minuta pre kraja na gol zaostatka, ali su gosti iz Grčke preko Hristopatisa Hrisospatisa i Filipa Filipovića sačuvali mir i pokazali da su u ovom trenutku ispred rivala, kada je reč o borbi za evropsku titulu.

Bio je to prvi poraz Novobeograđana ove sezone, dok je Olimpijakos došao do drugog trijumfa u eliti.

Najefikasniji je bio Kostantinos Genidunas sa četiri gola, dok su se po tri puta u strelce upisali Filip Filipović i Hristopatis, a dva Janis Funtulis. U ekipi Novog Beograda je Nika Šušijašvili dao tri pogotka, a dva Duško Pijetlović.

Novi Beograd sledeći meč igra u Splitu protiv Jadrana 19. novembra.