Kraj za Orlove

RUKOMETAŠI OSETILI MOĆ PETLOVA: Srbija posle poraza od Francuske ispala sa Evropskog prvenstva

Ostali sportovi
> 22:04h

Rukometaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u dalji tok Evropskog prvenstva.

"Orlovi" su u utakmici 3. kola grupe C u Segedinu izgubili od Francuske rezultatom 29:25 i zauzeli treće mesto u grupi iza Francuske i Hrvatske koje prolaze u drugi krug.

Bogdan Radivojević je sa sedam golova bio najefikasniji u srpskom timu. Po četiri gola su postigli Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić.

U timu Francuske Kentin Maje je postigao šest golova, a Dika Mem pet.

Srbiija je tako završila učešće posle prve faze. Treba istaći da je Srbija bila oslabljena bez nekoliko igrača koji su bili odsutni zbog povreda i korone. Srpski tim nije imao ni sreće na žrebu pošto je u grupi igrao protiv dve rukometne velesile kakve su Francuska i Hrvatska.

Selektor Toni Đerona je poveo na šampionat petoricu debitanata, koji uz nekoliko mladih igrača predstavljaju budućnost srpskog reprezentativnog rukometa.

2. POLUVREME

60. minut - Drugi gol Milosavljevića - 25:29.

59. minut - Sedmi pogodak Radivojevića - 24:29.

57. minut - Radivojević postiže svoj šesti gol - 23:29.

56. minut - Sretenović koristi prazan gol - 22:29.

55. minut - Bogdan Radivojević je precizan sa sedam metara - 21:29. Njegov peti gol, najbolji je strelac u Srbiji.

54. minut - Melvin Ričardson upisuje svoj prvi gol na turniru - 19:29. Marsenić je četvrti put strelac - 20:29.

54. minut - Nikolas Turna povećava prednost - 18:28. Lazar Kukić je četvrti put strelac - 19:28.

52. minut - Milosavljević postiže svoj prvi gol - 18:26. Emerik Min treći put pogađa mrežu Srbije - 18:27.

50. minut - Emerik Mim iz teške situacije postiže pogodak - 17:26.

49. minut - Porte postiže novi gol - 17:25.

49. minut - Pešmalbek postiže svoj drugi pogodak - 17:24.

48. minut - Valentin Porte u kontri povećava prednost Francuske - 16:24.

47. minut - Radivojević iz sedmerca smanjuje rezultat - 16:23.

46. minut - Prvi gol za Ejmerika Mina - 15:23.

44. minut - Treći gol Bogdana Radivojevića - 15:22.

43. minut - Mladen Šotić sa levog krila postiže svoj drugi gol - 14:22.

42. minut - Treći gol Lazara Kukića - 13:22.

41. minut - Dilan Nai iz sedmerca postiže gol - 12:22.

40. minut - Mijajlo Marsenić u kontri pogađa mrežu Francuza - 12:21.

39. minut - Kunkud u kontri pogađa prazan gol Srbije - 11:21.

38. minut - Karabatić ulazi u seriju - 11:20.

37. minut - Mladen Šotić postiže gol sa levog krila - 11:19.

37. minut - Nikola Karabatić postiže prvi gol u meču - 10:19.

36. minut - Mijajlo Marsenić koristi kontru i postiže svoj drugi gol - 10:18.

35. minut - Drugi gol Darka Đukića - 9:18.

33. minut - Dika Mem postiže novi gol - 8:18.

31. minut - Dika Mem postiže gol za 8:17. Vensan Žerar nastavlja sa odbranama, njegovih 11 odbrana.

31. minut - Lazar Kukić postiže svoj drugi gol - 8:16.

1. POLUVREME

29. minut - Golman Srbije Tibor Ivanišević je postigao gol, iskoristio je prazan gol Francuza - 7:16.

29. minut - Lazar Kukić postiže gol i prekida seriju od 13 minuta bez gola - 6:16.

28. minut - Janis Lem postiže gol - 5:16.

28. minut - Neverovatno, uz deset odbrana Vensana Žerara, Srbija ima još nekoliko odbranjenih zicera. Posledica toga je veliki zaostatak.

27. minut - Ugo Deska postiže svoj drugi gol - 5:15.

25. minut - Kentin Maje postiže svoj šesti gol - 5:14.

24. minut - Cepelin Francuza, Janis Lene postiže svoj drugi gol - 5:13. Srbija osam minuta bez datog gola. Žerar je upisao desetu odbranu.

21. minut - Maje postiže svoj peti gol - 5:12.

20. minut - Turna u kontri siguran - 5:11.

20. minut - Cupara brani sedmerac. Na drugoj strani Žerar skida ponovo šut Srbije, njegova osma odbrana.

18. minut - Dika Mem postiže svoj treći gol - 5:10. Ponovo promašen zicer Srbije, Žerar upisuje novu odbranu.

17. minut - Marsenić postiže drugi gol sa pozicije pivotmena - 5:9.

16. minut - Mem podiže prednost Francuske - 4:9. Srbija skoro šest minuta bez gola.

12. minut - Benoa Kunkud koristi kontru sa igračem više - 4:8. Vensan Žerar pravi ogromnu razliku, ima sedam odbrana do sada.

12. minut - Četvrti gol Kentina Majea - 4:7. Iskoristio je igrača više.

11. minut - Dragan Pešmalnek smanjuje rezultat - 4:6.

10. minut - Ugo Deska postiže novi gol za Francusku - 3:6.

9. minut - Maje je ponovo strelac, strašno brani golman Francuske Vensan Žerar u ovim trenucima - 3:5. Pet odbrana Žerara.

8. minut - Francuzi ponovo vode, Maje je strelac - 3:4.

8. minut - Radivojević iz sedmerca donosi izjednačenje - 3:3.

6. minut - Bogdan Radivojević iz kontre smanjuje rezultat - 2:3. Pre toga dve sjajne odbrane Vladimira Cupare!

5. minut - Maje podiže vođstvo Francuza - 1:3.

4. minut - Uroš Borzaš postiže prvi gol za Srbiju - 1:2.

2. minut - Kontra Francuza. Leme sa desnog krila pogađa - 0:2.

1. minut - Miem postiže prvi gol na meču, Francuzi vode - 0:1.

Rukometna selekcija Srbije od 20.30 časova u Segedinu igra meč poslednjeg trećeg kola Grupe C na Evropskom prvenstvu protiv Francuske.

Srbija plasman u drugu fazu može da osigura ukoliko pobedi Francusku sa dva ili više razlike.

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Toni Đerona rekao je da svi u ekipi moraju da se fokusiraju na naredni meč protiv Francuske, kao i da će pokušati da dođu do pobede sa dovoljnom razlikom, koja bi garantovala plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva.

"Moramo da se fokusiramo na meč sa Francuskom. Evidentno je da su nam nedostajale pripremne utakmice sa Nemačkom i šteta je što smo stigli na takmičenje bez provera", rekao je Đerona.

Selektor Srbije istakao je da ne želi da priča o problemima sa sastavom, a u vezi sa pandemijom korona virusa.

"Moramo da nastavimo da radimo po planu po kom smo započeli i zaista je šteta što smo propustili priliku da se već nađemo u sledećoj fazi takmičenja, kako bismo dobili još iskustva, više mečeva znači veće iskustvo. Moramo dati sto odsto sebe u utakmici sa Francuskom i hladne glave kako bismo uradili ono što treba da uradimo", dodao je on.

Španski trener ocenio je da je najvažnija psihološka priprema za meč sa Francuskom, a dodao je da su okolnosti u odnosu na utakmice u kvalifikacijama pre godinu dana drugačije.

"Posle toga su dobro igrali Svetski šampionat i osvojili zlatnu medalju na Olimpijskim igrama. Ta ekipa igra sa velikim samopouzdanjem. U utakmici sa Hrvatskom su vodili sve vreme, u meču sa Ukrajinom su igrali odlično", rekao je on.

Đerona je rekao da selekcija u meč sa Francuskom ulazi nakon prvog poraza posle dužeg vremena, ali i bez mogućnosti da nastupaju u punom sastavu.

"Iako neki igrači nedostaju, od početka priprema do same utakmice imali smo iste igrače u trenažnom procesu i mogli smo normalno da radimo. Sada je problem što iz dana u dan pravimo izmene sa igračima, neki odlaze, drugi dolaze ali nemaju vremena da treniraju sa grupom. Situacija je jednostavno takva, ali siguran sam da će momci, ceo tim dati sve od sebe", zaključio je Đerona.

Na tabeli Grupe C Francuska je prva sa četiri boda, Srbija i Hrvatska imaju po dva boda, dok je poslednja Ukrajina bez bodova.

Plasman u drugu fazu osiguraće po dve najbolje selekcije iz svih šest grupa.