aba liga

ZVEZDA KONAČNO OSVOJILA MORAČU: Crveno-beli dobili DRAMU u Podgorici, srušili Budućnost i obezbedili prvo mesto pred plej-of

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost u zaostaloj utakmici 15. kola Aba lige rezultato 80:76 (19:12, 27:24, 13:23, 21:17), u

Košarka
> 23:18h

Zvezdu je do pobede predvodio Nikola Kalinić sa 18 poena, pet skokova i četiri asistencije, a pratili su ga Nejt Volters sa 14 i Luka Mitrović sa 12 poena. Eron Vajt je zabeležio 11 poena i šest skokova.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Denis Sili sa 18, Marko Jagodić Kuridža sa 11 i Danilo Nikolić i Donatas Tarolis sa po 10 poena.

Zvezda je ovom pobedom obezbedila prvo mesto na tabeli, upisavši 22 pobede koliko ima i Partizan, ali crveno-beli imaju dve utakmice manje odigrane. Budućnost je na trećem mestu sa skorom od 18 pobeda i sedam poraza.

U zaostalom meču 25. kola Zvezda će gostovati Borcu, dok će Budućnost u odloženom meču 16. kola gostovati Splitu.

Kraj utakmice

Četvrtina četvrtina

40. minut - ključni poeni iz kontranapada Zvezdinog Amerikanca Nejta Voltersa - 75:78

38. minut - pet vezanih poena Zvezdinog Amerikanca Nejta Voltersa - 71:76

37. minut - Sjajni Popović novom trojkom opet unosi neizvesnost, a Tarolis donosi izjednačenje - 71:71

35. minut - Petar Popović smanjuje zaostatak Budućnosti na jedan poen, ali odmah uzvraća Holins, pa ponovo lako za dva poena - 66:71

32. minut - četvrta trojka Kalinića, uzvraća Sili - 64:64

31. minut - poeni Vajta za vođstvo Zvezde - 59:61

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine

30. minut - Jagodić-Kuridža precizan za izjednačenje - 59:59

29. minut - trojka Silija za pravu dramu - 57:59

27. minut - Kobs pogađa samo jedno slobodno bacanje, pa poeni Nikolića - 54:59

26. minut - centar Zvezde Mitrović sjajan pod košem - 51:55

25. minut - prepokret u Morači, Sili trojkom dovodi u vođstvo Budićnost - 51:49

24. minut - Tarolis smanjuje prednost gostiju na samo tri poena - 46:49

22. minut - Holins postiže prve poene za Zvezdu na početku drugog poluvremena - 39:48

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena

20. minut - Nikolić precizam iz slobodnih bacanja, njegovih 10 poena - 36:46

20. minut - Zvezdina sedma trojka, pogađa Vajt, pa potom i Dobrić precizan za tri poena - 34:46

19. minut - Bivši igrač Zvezde Marko Jagodić-Kuridža siguran - 34:40

18. minut - Za domaće trojku pogađa Danilo Nikolić - 32:40

15. minut - Kalinić opet pogađa za tri poena, ukpuno 13 poena - 25:36

14. minut - kakva trojka Kalinića, sa više od sedam metara, ali već i pet poena Kobsa u drugoj četvrtini - 23:31

13. minut - atraktivno zakucavanje Drobnjaka, domaćin hvata rezultatski priključak - 20:24

12. minut - Nema poena Dobrića, ali Kuzmić iz dugog puta ubacuje u koš - 16:24

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine

9. minut - trojka Kalinića, za povećanje prednosti - 10:19

8. minut - trojka Silija, za prekid Zvezdine sertije od 12:0 - 10:16

6. minut - poeni Davidovca, ps serija Zvezde od 10:0 - 7:11

5. minut - prva trojka Zvezde, pogađa Volters za vođstvo - 7:9

4. minut - zakucavanje Mitrovića i Zvezda smanjuje prednost domaćina - 7:6

1. minut - počela je utakmica u hali "Morača"

Oba tima su obezbedila učešće u plej ofu, sa tim što će Zvezda direktno u polufinale, najverovatnije sa prve pozicije

"Nakon izuzetno napornog ritma trudili smo se da osvežimo tim. Očekuju nas još tri meča do kraja regularnog dela sezone, prvi je protiv ekipe Budućnosti koja je u dobrom ritmu nakon nekoliko vezanih pobeda. Trudićemo se da odigramo najbolje moguće u ovom trenutku“, kazao je trener Dejan Radonjić.

Ukoliko Zvezda dobije samo jednu od preostale tri utakmice ligaškog dela ABA lige biće prva i imati prednost domaćeg terena kroz ceo plej-of.

Budućnost će imati jednu rundu više i sa trećeg mesta će igrati protiv šestoplasiranog tima, a to je FMP iz Železnika.

Sudijsku trojku čine na ovom meču čine: Uroš Nikolić, Miloš Koljenšić, Josip Radojković.