polufinale LE I LK

KOSTIĆEV AJNTRAHT GAZI KA FINALU: Nemci osvojili London! Fejnord srušio Marsej u GOLEADI, Lajpcig slomio Rendžers! VIDEO

U četvrtak uveče na programu odigrane su prve polufinalne utakmice u Ligi Evrope i Ligi konferencija.

> 23:13h

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su večeras u gostima ekipu Vest Hema sa 2:1, u prvoj utakmici polufinala Lige Evropa.

Ajntraht je poveo već u prvom minutu golom Ansgara Knaufa, izjednačio je Majkl Antonio u 21. minutu, a pobedu nemačkom timu doneo je Daiči Kamada u 54. minutu.

U drugom polufinalu, Lajpcig je na svom terenu slavio protiv Rendžersa sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Anhelinjo u 85. minutu sjajnim udarcem sa oko 16 metara.

Revanš utakmice na programu su narednog četvrtka, dok je finale zakazano za 18. maj u Sevilji.

Fudbaleri Fejenorda pobedili su večeras na svom terenu u Roterdamu Olimpik iz Marseja sa 3:2, u prvoj polufinalnoj utakmici u Ligi konferencija.

Fejenord je poveo golom Sirila Desersa u 18. minutu, a prednost je udvostručio Luis Sinistera pogotkom u 20. Gostujući tim je izjednačio golovima Bambe Dijenga u 28. i Žersona u 40. minutu.

Pobedu domaćima obezbedio je Desers, svojim drugim pogotkom na utakmici, u 46. minutu.

U drugoj polufinalnoj utakmici Lester i Roma odigrali su u Engleskoj nerešeno 1:1.

Roma je povela u 15. minutu kada je strelac bio Lorenco Pelegrini, a izjednačio je fudbaler italijanske ekipe Djanluka Mančini, koji je postigao autogol u 67. minutu.

Revanš utakmice na programu su 5. maja u Marseju i Rimu.

KRAJ MEČEVA

Drugo poluvreme:

90. minut - Završene su svečetiri utakmice

90. minut - Fantastične makazice Bovena i prečka spašava Ajntraht u Londonu.

85. minut - GOL, 1:0, pogodak i u Lajpcigu , domaćin je probio čvrsti Rendžers, Angelino je strelac.

79. minut- Stativa i na drugoj strani, Kamada.

74. minut - Velika inicijativa Vest Hema u Londonu, Berahma je pogodio stativu

67. minut - GOL , 1:1, Lester je izjednačio protiv Rome, Lukman je strelac

63. minut - Golova nema jedino u Lajpcigu, gde Rendžers odoleva domaćinu.

54. minut - GOL , 1:2, Ajntraht ponovo vodi u Londonu, Kamada je strelac.

46. minut - GOL, 3:2, spektakl u Roterdamu, Fejnord ponovo vodi, Desers postiže drugi gol na utakmici

46. minut - Utakmice su nastavljene

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na svim stadionima

40. minut - GOL , 2:2, Spektakl u Roterdamu, Marsej je ekspresno izjednačio, Gerson je strelac

38. minut - Velika šansa za Ajntraht, pokušao je Knauf nakon okreta iz sjajne pozicije ali preko gola

28. minut - GOL, 2:1, sve pršti u Roterdamu, Dieng vraća Marsej u život.

21. minut - GOL ,1:1, Vest Hem je izjednačio u Londonu, Antonio je strelac.

20. minut - GOL, 2:0, Fejnord je udvostručio prednost, Sinistera je strelac, potpuna euforija na stadionu.

18. minut - GOL 1:0, Fejnord je poveo u Roterdamu, proključao je stadion " De Kajp", strelac je Desers

15. minut - GOL, 0:1, Povela je Roma na gostovanju Lesteru, Pelegrini je strelac.

13. minut - Velika prilika za Vest Hem nakon brze kontre. Antonio je uposlio Bovena koji pogađa stativu.

1. minut - GOL, 0:1, Ajntraht vodi protiv Vest Hema u Londonu. Neverovatno iz prvog napada gosti dolaze u vođstvo, Bore je asistirao, a Knauf sjajnim udarcem glavom matirao Fabijanskog.

1. minut - Počele su utakmice na sva četiri stadiona

LIGA EVROPE:

LAJPCIG - GLAZGOV RENDŽERS 1:0

VEST HEM- AJNTRAHT 1:2

LIGA KONFERENCIJA:

FEJNORD - MARSEJ 3:2

LESTER - ROMA 1:1

U Ligi Evrope Lajpcig dočekuje Glazgov Rendžers, dok u drugom meču u Londonu Vest Hem igra protiv Ajntrahta našeg Filipa Kostića.

Lajpcig je do polufinala stigao preko Real Sosijedada i Atalante, dok meč sa Spartakom iz Moskve u osmini finale nije ni igrao zbog suspenzije ruskih klubova iz Evrope. Lajpcig je jesenas nastupao u Ligi šampiona i grupu sa Mančester sitijem, PSŽ-om i Brižom završio na trećem mestu pa se preselio u Ligu Evrope.

Rendžers je hit ovogodišnje Lige Evrope, a dobro ga je zapamtila i Crvena zvezda od koje je bio bolji u osmini finala( 3:0, 1:2 ). Prethodno je senzacionalno izbacio Borusiju Dortmund, a četvrtfinalu portugalsku Bragu.

Vest Hem je takođe prijatno iznenadio, izbacio večitog osvajača Sevilju, pa potom i Lion.

Ajntraht je do polufinala stigao preko dva španska kluba Betisa i potom napravivši pravu senzaciju protiv favorizovane Barselone. Zablistao je srpski fudbaler Filip Kostić koji je u revanšu na " Kamp Nou" postigao dva gola uz asistenciju, u fantastičnoj pobedi Ajntrahta 2:3, nakon remija (1:1) u Frankfurtu.

U Ligi konferencija Fejnord u Roterdamu dočekuje Marsej, dok Lesteru stiže Roma predvođena Žozeom Murinjom.

Fejnord je dobro zapamtio još jedan srpski klub, Partizan. Holanđani su u oba meča bili bolji od crno- belih, u osmini finala ( 5:2, 3:1), potom su u četvrtfinalu izbacili i češku Slaviju.

Marsej je do polufinala izbacio Karabag, Bazel i Paok, zabeleživši svih šest pobeda i jedan je od glavnih kandidata za trofej u ovom takmičenju.

Lester je do duela sa Romom stigao preko danskog Rendersa, francuskog Rena i holandskog velikana PSV-a.

Roma je do polufinala izbacila holandski Vitese i norvešku senzaciju Bodo Glimt.