4. utakmica

PARTIZAN STOTKOM DEKLASIRAO ZVEZDU ZA MAJSTORICU: Crno-beli ubedljivi u polupraznom Pioniru! Titulu odlučuje 5. meč pred Delijama

Košarka

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21).

Crno-beli su tako izjednačili u seriji na 2:2, pa će majstorica u ponedeljak pred navijačima Crvene zvezde odlučiti o tituli.

Utakmica je odigrana u polupraznom Pioniru zbog kazne koju je Partizan dobio zbog niza incidenata na trećoj utakmici.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu i stekla osam poena prednosti - 14:22. Na žalost pristalica crveno-belih to je bilo sve. U nastavku je Partizan dominirao. Crno-beli su napravili seriju 14:0, ukupno 35:7, i vrlo brzo stekli nedostižnu prednost.

Isticali su se Lesor i Avramović, pa je razlika išla i preko 30 poena viška.

Avramović je predvodio Partizan sa 24 poena, Lesor je postigao 19. Dvocifreni su bili Madar sa 12 poena, Smailagić i Mur sa po 11 poena.

U timu Zvezde Holins je postigao 19 poena, Dobrić 16, a Marković 11.

4. ČETVRTINA

39. minut - Dobrić postiže trojku - 107:82. Glas postiže trojku - 110:82.

38. minut - Holins je fauliran na šutu za tri poena. Pogađa sva tri - 107:79.

37. minut - Ivanović smanjuje sa penala - 105:73. Glas pogađa za dva - 107:73. Dobrić pogađa pod faulom, pogađa i dodatno bacanje - 107:76.

36. minut - Ivanović smanjuje rezultat sa penala - 103:71. Zakucavanje Koprivice - 105:71.

36. minut - Trifunović trojkom povećava rezultat - 103:69. Trifunović se posle koša okrenuo ka klupi Zvezde i provocirao, što je iritiralo goste. Košarkaš Partizana je isključen sa meča zbog toga.

35. minut - Stotka Partizana, Trifunović je precizan - 100:67. Vajt sa linije penala smanjuje rezultat - 100:69.

33. minut - Zvezda smanjuje rezultat sa linije penala, a precizan je Mitrović - 96:67. Trifunović pogađa za dva - 98:67.

32. minut - Madar pogađa trojku - 94:65. Vukčević zakucava i upisuje se u listu strelaca - 96:65. Tajm-aut za Radonjića.

31. minut - Avramović trojkom otvara poslednju četvrtinu - 91:63. Vajt smanjuje dvojkom - 91:65.

3. ČETVRTINA

30. minut - Dobrić smanjuje sa linije penala - 86:62. Lesor upisuje nova dva poena - 88:62. Lazarević pogađa jedno slobodno bacanje za 86:63 i kraj treće četvrtine.

29. minut - Dobrić posle ofanzivnog skoka postiže poene - 83:60. Avramović pogađa trojku - 86:60.

28. minut - Marković je na liniji penala, postiže oba, njegovih 11 poena i rekord sezone - 83:58.

27. minut - Lazić pogađa za tri poena - 79:54. Madar je 2/2 sa linije penala - 81:54. Davidovac smanjuje sa linije penala - 81:56. Smailagić postiže dvojku - 83:56.

26. minut - Kuzmić postiže svoj peti poen - 79:51.

25. minut - Avramović pogađa sa penala - 75:49. Smailagić ukucava u kontri - 77:49. Mur flouterom podiže razliku na 30 poena - 79:49.

24. minut - Kalinić sa linije penala polovičan - 73:47. Holins 0/2 sa penala, ali se lopta odbija do njega i pogađa dvojku - 73:49.

23. minut - Lazić je polovičan sa linije penala - 73:46.

22. minut - Smailagić je pokupio ofanzivni skok i pogodio - 73:43. Holins pogađa - 73:45.

21. minut - Ledej trojkom otvara drugo poluvreme - 71:43.

2. ĆETVRTINA

Gotovo je prvo poluvreme u kome je Partizan imao apsolutnu dominaciju. Zvezda je u uvodnim minutama stekla osam poena prednosti posle četiri trojke Holinsa, ali je onda sve proteklo u znaku crno-belih. Pre svih su Lesor i Avramović bili pokretači igre Partizana koji je ubacio neverovatnih 68 poena za 20 minuta.

Lesor je postigao 17 poena, Avramović 16, a Panter 9 u ekipi Partizana. Kod Zvezde jedini dvocifreni je Holins sa 12 poena. Marković ima 9, a Volters 8 poena.

20. minut - Madar postiže svoj sedmi poen, i to posle tek drugog klupskog ofanzivnog skoka - 68:41. Marković je na liniji penala, pogađa oba - 68:43.

19. minut - Mur pod faulom u kontri pogađa za dva - 63:37. Precizan je u dodatnom bacanju - 64:37. Marković postiže svoju drugu trojku - 64:40. Na sve probleme Zvezde stiže i četvrti faul Luke Mitrovića. Avramović sa linije slobodnih bacanja precizan - 66.40. Marković je polovičan sa linije penala - 66:41.

18. minut - Avramović pogađa na drugi obruč - 58:37. Njegovih 11 poena. Avramović još jednom pogađa, i to pod faulom - 60:37. Precizan je u dodatnom bacanju - 61:37.

17. minut - Lesor pogađa za dva - 56:34. Marković pogađa trojku - 56:37.

16. minut - Panter pogađa trojku kao kap - 54:32. Kuzmić pogađa za dva - 54:34.

15. minut - Dobrić sa linije penala prekida seriju Partizana 14:0, polovičan je - 49:30. Avramović zakucava u kontri preko Dobrića - 51:30. Dobrić sa linije penala smanjuje - 51:32.

14. minut - Panter postiže trojku - 47:29. Serija crno-belih 12:0 na startu druge četvrtine. Avramović povećava prednost crno-belih - 49:29. Serija 14:0 Partizana.

Kraći prekid, sudije gledaju ponovljeni snimak duela Lesora i Kuzmića ispod koša.

13. minut - Madar pogađa svoj peti poen, Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost - 39:29. Lesor nastavlja svoju seriju - 41:29. Neverovatni Lesor, njegovih 14 poena, pogodio je pod faulom - 43:29. Tajm-aut za Radonjića. Lesor pogađa dodatno bacanje, njegovih 15 poena - 44:29.

12. minut - Davidovac pogađa za dva - 35:29. Lesor ukucava loptu, njegovih deset poena i prvi je košarkaš Partizana sa dvocifrenim brojem poena - 37:29.

1. ČETVRTINA

10. minut - Kontra Partizana, Avramović zakucava - 32:25. Volters prekida nalet Partizana - 32:27. Trojka Pantera sekund pre kraja prve četvrtine - 35:27.

9. minut - Lesor još jednom pod faulom pogađa za dva poena - 23:22. Precizan je - 24:22. Dobrić pod faulom donosi izjednačenje Zvezdi - 24:24. Precizan je - 24:25. Trojka Madara, treća Partizanova - 27:25. Ostao je Dobrić da leži posle duela sa Lesorom, a Avramović u kontri postiže trojku - 30:25. Po četiri trojke na obe strane.

8. minut - Lesor pod faulom pogađa za dva - 20:22. Precizan je - 21:22.

7. minut - Zagorac zakucava - 16:22. Lesor je na liniji penala - 18:22.

6. minut - Volters posle solo prodora pogađa - 14:20. Volters krade loptu i pogađa za dva - 14:22.

5. minut - Mur smanjuje sa dva poena - 14:18.

4. minut - Trojka Ledeja, po dve trojke na obe strane - 12:12. Treća trojka Holinsa - 12:15. Kakva igra Holinsa, ukrao je loptu i za sedam sekundi pogodio dve trojke, ukupno četiri - 12:18. Njegovih 12 poena i tajm-aut za Obradovića.

3. minut - Ledej pogađa za dva poena - 6:6. Holins je usamljen i pogađa za tri - 6:9. Smailagić vraća trojku na trojku - 9:9. Holins ponovo trojka, treća u nizu - 9:12.

2. minut - Kalinić je fauliran pri šutu, oba puta je precizan - 2:4. Dalas Mur postiže poene na obruču - 4:4. Volters je fauliran pri šutu, pogađa oba - 4:6.

1. minut - Smailagić postiže prve poene na utakmici - 2:0. Kuzmić postiže prve poene za Zvezdu - 2:2.

Mur, Panter, Trifunović, Ledej i Smailagić su starteri za Partizan. Volters, Holins, Davidovac, Kalinić i Kuzmić su starteri za Crvenu zvezdu.

Zbog kazne za incidente u trećoj utakmici hala "Aleksandar Nikolić" je danas delimično ispražnjena

Navijači Partizana stižu na utakmicu.

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde igraju od 18.30 časova u hali "Aleksandar Nikolić" četvrtu utakmicu finalne serije ABA lige.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Hala: Aleksandar Nikolić

Kapacitet: 8.000

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Luka Kardum

PARTIZAN: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić. Trener: Dejan Radonjić

Domaćin je Partizan, a Crvena zvezda vodi sa 2:1 u seriji koja se igra na tri pobede.

Prethodne tri utakmice obeležilo je puno haotičnih situacija izazvanih od strane navijača, uslovi za igru na ivici regularnosti, veliki broj saopštenja i izjava onih koji nisu direktni akteri na parketu.

Zbog dešavanja u trećoj utakmici, Partizan večeras neće moći da računa na pun kapacitet. ABA liga je kaznila crno-bele zbog dešavanja na prethodnom meču tako što je zabranila klubu da prodaje i deli ulaznice. To znači da Partizan neće moći da otvori deset redova tribine A, prvih 13 redova tribine bela loža, celu tribinu parter 4 senior, celu tribinu parter B, celu tribinu plava loža i prvih 12 redova tribine VIP loža.

U prethodne tri utakmice najmanje se pričalo o košarci, o Aleksi Avramoviću, Nikoli Kaliniću, Kevinu Panteru, Ognjenu Dobriću... Nadamo se da će se to promeniti u četvrtoj utakmici finala, a ako bude bilo potrebno i u petoj.