blizu naredne faze

DINAMO PROTUTNJAO KROZ BUGARSKU: Hrvati na korak od plej-ofa Lige šampiona, Plzen razoružao Šerif

> 22:32h

Dinamo iz Zagreba slavio je protiv Ludogoreca sa 2:1 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Do velike pobede u Bugarskoj, gostujući tim došao je sjajnom igrom u početkoj fazi meča. Perić u 6. minutu i autgol Pada u 9. minutu doneli su Zagrepčanima veliki kapital koji su domaći umanjili evrogolom Tekpetaja u 22. minutu.

Revanš meč na programu je narednog utorak u Zagrebu.

Viktorija iz Plzenj pobedila je u Kišinjevu ekipu Šerifa sa 2:1.

Šerif je poveo golom Rašida Ibrahima Akanbija sa penala u 36. minutu, ali je češki tim pet minuta kasnije izjednačio takođe sa bele tačke pogotkom Tomaša Horija.

Konačan rezultat postavio je Pavel Buha u 55. minutu.

Revanš meč na programu je narednog utorka u Plzenju.

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona igrati sa boljem iz duela Karabag - Ferencvaroš, dok će poraženi tim u plej-ofu za Ligu Evropa igrati protiv poraženog iz dvomeča Crvena zvezda - Pjunik.

Fudbaleri Monaka i PSV-a su odigrali nerešeno 1:1. PSV je poveo pogotkom Džoija Vermana, a izjednačio je Aksel Disasi u 80. minutu.

Revanš je na programu za nedelju dana, a pobednik ovog duela će se za plasman u Ligu šampiona boriti sa boljim iz dvomeča Rojal union - Rendžers!

Belgijski klub napravio je veliki iznenađenje i slavio sa 2:0 nad škotskim vicešampionom.