prvenstvo holandije

TADIĆ BLISTAO, AJAKS PONOVO ZATAJIO! Dve asistencije kapitena Srbije nedovoljne za pobedu "kopljanika"

Fudbaleri Ajaksa nastavljaju sa lošim partijama, a ovoga puta su ispustili dva gola prednosti na gostovanju Emenu u 14. kolu Eredivizije, pa je meč završen sa 3:3.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić upisao je dve asistencije, ali ni to nije bilo dovoljno Kopljanicima za trijumf protiv tima koji se trenutno nalazi na mestu sa kojeg bi igrao baraž za opstanak u ligi.

Emen je odigrao hrabro i poveo je već u šestom minutu preko veterana Veldmatea, ali je do poluvremena Ajaks dao tri gola – dvaput je pogodio 20-godišnji Kenet Tejlor na asistencije Tadića, a za treći pogodak je baš Tejlor asistirao Bergvajnu – i činilo se da je tada meč rešen.

Međutim, domaći nisu odustajali, a prvo je u 58. minutu pogodio doskorašnji član Crvene zvezde Rišairo Živković, da bi Mohamed Bukuhari u 84. minutu zakuvao iznenađenje.

Prethodno je Utreht deklasirao Volendam kao gost sa 4:0, a za poraženi tim na golu je stajao 20-godišnji srpski golman Filip Stanković.