kup radivoja koraća

MEGA U FINALU, FMP SE RASPAO U FINIŠU: Prvo polufinale u senci VELIKOG SKANDALA, sledi VEČITI DERBI! VIDEO

Košarka
> 19:32h

Košarkaši Mege prvi su finalisti Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Oni su u polufinalu savladali FMP rezultatom 86:67 i izborili plasman u finale.

Mega će se tamo sastati sa boljim iz duela večitih rivala Partizana i Crvene zvezde koje je na programu u 21 čas.

Mega je do pobede došla fantastičnim preokretom u drugom poluvremenu nakon što je bila na -10 na polovini utakmice.

FMP je krajem druge četvrtine vodio sa 17 poena razlike (40:23), a Mega je serijom 7:0 smanjila rezultat do kraja poluvremena.

Mega je do potpunog preokreta došla u poslednjoj deonici, a do prve dvocifrene prednosti došli su sredinom četvrtine, kada je trojku pogodio Kovačević.

Mega je prilikom prekida vodila sa 74:61 i u nastavku je lako sačuvala prednost za plasman u peto finale Kupa.

Jedinu titulu u Kupu Radivoja Koraća Mega je osvojila 2016. godine.

Kod Mege sa 20 poena najefikasniji je bio Kovačević, 13 je imao Branković, a po 12 Rudan i Uskoković, dok je 9 upisao Cerovina.

U redovima FMP-a, 15 je imao Stepanović, 14 Valinskas, po 6 Bič i Izundu, a Šaranović 8.

Nažalost meč je ostao u senci skandala jer su navijači Partizana izazvali prekid meča zbog vređanja Nebojše Čovića.

Na tri minuta i 35 sekundi pre kraja meč je prekinut zbog pogrdnog skandiranja navijača Partizana, a pauza je trajala dvadesetak minuta.

Sudije su dale znak da se nastavi meč tek kad se tribina ispraznila.