NBA

MINESOTA UBEDLJIVA PROTIV ATLANTE: Slaba partija Bogdanovića, Edvards blistao kod gostiju (VIDEO)

Košarka
> 07:32h

Košarkaši Minesote pobedili su na gostovanju Atlantu sa 136:115, i tako zabeležili 35. ovosezonski trijumf u NBA ligi.

Pitanje pobednika je rešeno u prvom poluvremenu, koje je pripalo gostima rezultatom 76:52.

Entoni Edvards je vodio svoj tim do pobede sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija, Majk Konli je dodao 21 poen, uz šest asistencija, Džejden Mekdanijels je postigao 19 poena, dok je tripl-dabl zabeležio Kajl Anderson sa 14 poena, 12 asistencija i 10 skokova.

U domaćoj ekipi bolji od ostalih je bio Tre Jang sa 41 poenom, sedam asistencija i šest skokova, Onjeka Okongvu je zabeležio dabl-dabl sa 16 poena i 14 skokova, a Deandre Hanter je upisao 15 poena.

Srpski igrač Bogdan Bogdanović vratio se na teren nakon što je propustio prošli meč protiv Bostona, i za 20 minuta u igri postigao dva poena, uz dve asistencije i jednu uhvaćenu loptu.

Minesota na sedmom mestu Zapadne konferencije ima skor 35/34, dok je Atlanta osma u Istočnoj konferenciji sa 34 pobede i 35 poraza.