SUPERLIGA

NAPREDAK ZAUSTAVIO ZVEZDU: Kruševljani u finišu ŠOKIRALI šampiona i prekinuli pobednički niz crveno-belih! VIDEO

> 19:14h

Fudbaleri Napretka i Crvene zvezde odigrali su u Kruševcu nerešeno 1:1 u utakmici 27. kola Superlige Srbije.

Vodeći goč za Zvezdu postigao je Mirko Ivanić u 38. minutu, nakon asistencije Bukarija.

Napredak je izjednačio golom Matića u 85. minutu nakon kornera i odbitka

Zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 73 bodova, 18 više od drugoplasiranog TSC-a a 19 od Partizana koji na trećem mestu.

Sa druge strane Napredak je na 10. mestu sa 27 bodova.

Naredni meč Zvezda igra na svom terenu protiv Mladosti GAT, dok Napredak gostuje Kolubari.

Drugo poluvreme:

- Zvezda pokušava svim silama do pobede u nadoknadi.

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

85. minut - GOL , 1:1, MATIĆ, Nakon slobodnog udarca za Napredak i odbitka lopta dolazi do Matića koji zakucava loptu u mrežu nemoćnog Vasiljevića.

81. minut- Opao je ritam u Kruševcu, Zvezda čuva prednost, domaćin bez pravih prilika.

74. minut - Pokušao je igrač Napretka sa distance, brani Vasiljević, a onda u kontri Katai pogađa stativu nakon udarca iz ugla.

70. minut- Umesto Mitrovića u igri je Katai

65. minut- Igra se obostrano otvoreno u ovim momentima, par ozbiljnih situacija u oba šesnaesterca

59. minut - Zvezda napada i u nastavku, crveno-beli žele drugi gol .

54. minut - Dobar prodor Ivanića, ali odbrana Napretka otklanja opasnost ispred Pešića i Bukarija

50. minut - Pokušao je makazicama Pešić, lopta odlazi pored gola

46. minut- Nastavljena je utakmica u Kruševcu

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

41. minut - Novi pokušaj vrlo zapaženog Bukarija, pogodio je spoljni deo mreže.

38. minut - GOL, 0:1, IVANIĆ! Sjajna kontra Zvezde Kangva je proigrao Bukarija koji je centrirao, a Ivanić glavom matirao nemoćnog Petrića

34. minut - Zvezda pojačava pritisak, lopta nakon odbitka dolazi do Bukarija koji šutira iz prve, ali Petrić odlično brani.

31. minut - Konačno prva prava prilika, centrirao je Vigo, Pešić u padu iz okreta prosledio za Bukarija, koji izgledne situacije šutira preko gola

22. minut - Prinudna izmena u Zvezdi, umesto povređenog Veljka Nikolića u igri je Slavoljub Srnić

16. minut- I dalje bez pravih uzbuđenja, Zvezda strpljiva čeka grešku rivala, Napredak vreba iz kontre.

10. minut- Zvezda polako preuzima inicijativu, Napredak se organizovano brani.

5. minut - Miran početak utakmice, bez pravih šansi

1. minut - Utakmica je počela

Fudbaleri Crvene zvezde od 17 časova gostuju Napretku u Kruševcu u 27. kolu Superlige Srbije.

Sastavi:

Napredak: Petrić - S. Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović - Stanković, Krstić - Đ. Jovanović, Knežević, Čečarić - Šarić. Trener: Dragan Perišić.

Crvena zvezda: Vasiljević - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Kangva Nikolić - Bukari, Ivanić, Mitrović - Pešić. Trener: Miloš Milojević.

Trener aktuelnog šampiona je odlučio da promeša karte za duel u Kruševcu.

Uoči meča:

Crveno-beli su u prolećnom delu sezone gotovo savršeni, pošto pored sedam pobeda, uključujući i trijumf u Kupu protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice, imaju jedan remi i to u prvoj utakmici nakon pauze.

Pre meča protiv Napretka, Zvezda je na 26 utakmica osvojila 72 bodova i ubedljivo je prva na tabeli, dok su "Čarapani" u borbi za mesto u plej-ofu sa 26 bodova.

Trener Crvene zvezde, Miloš Milojević, poručio je u najavi utakmice da njegov tim ima razlog da pobeđuje uprkos velikoj bodovnoj prednosti, ali nije isključio mogućnost da na teren u nastavku sezone šalje pomešane sastave.

"Imamo motiv, gledamo da koliko god je moguće povećamo prednost iz kola u kolo. Motivacija neće biti problem za utakmicu u Kruševcu, jer igramo u fudbalskom gradu i ambijentu, mislim da možemo da odigramo dobar meč", rekao je Milojević.