SERIJA A

ŠAMPION SRUŠIO INTER: Napoli u derbiju savladao finalistu Lige šampiona!

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu milanski Inter sa 3:1, u utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Inter je od 41. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Roberto Galjardini.

Novi prvaci Italije brojčanu prednost iskoristili su u 67. minutu i poveli pogotkom Andrea Zamba-Angise.

Ovogodišnji finalisti Lige šampiona su izjednačili preko Romelua Lukakua u 82. minutu, dok su pobedu timu iz Napulja doneli Đovani Di Lorenco u 85. i Đanluka Gaetano u četvrtom minutu nadoknade.

Napoli dva kola pre kraja na prvom mestu Serije A ima 86 bodova, a Inter je nakon prekida serije od pet vezanih pobeda na trećem mestu sa 66 bodova.

Naredni meč Napoli igra na gostovanju protiv Bolonje, dok Inter dočekuje Atalantu.