SUPERLIGA SRBIJE

ZVEZDA UBEDLJIVA NA STARTU FINALA SRPSKE LIGE: Crveno-beli pred oko 3.000 gledalaca deklasirali FMP

Košarka
> 19:50h

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalu Superlige Srbije protiv FMP-a.

Crveno-beli su u hali "Aleksandar Nikolić" slavili rezultatom 94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21). Ukoliko crveno-beli slave za dva dana u Železniku u utakmici koja se igra od 12 časova, osvojiće titulu prvaka Srbije.

Mitrović je bio najefikasniji u timu Crvene zvezde sa 21 poenom. Nedović je postigao 13 poena, Petrušev 11, a Kampaco 10 (5 asistencija).

U ekipi FMP-a Izundu je postigao 11 poena, a Simović 10.

Utakmica je odigrana u hali "Aleksandar Nikolić" pred nešto više od 3.000 gledalaca.

Zvezda je od starta diktirala ritam utakmice. Nedović je sjajno otvorio utakmicu, a nastavio Mitrović, koji je do kraja poluvremena postigao 17 poena.

Crveno-beli su u finišu prve četvrtine stekli dvocifrenu prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Do poluvremena su stekli 25 poena prednosti, koju su rutinski održavali u nastavku utakmice.

CRVENA ZVEZDA - FMP 94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21)

4. ČETVRTINA

39. minut - Marković sa penala povećava na 91:63. Vuković smanjuje na 91:65. Dobrić je pogodio trojku - 94:65. Šaranović je pogodio dvojku pod faulom, precizan je - 94:68.

38. minut - Šaranović smanjuje na 89:63.

37. minut - Ilić je precizan za dva - 84:61. Dobrić je precizan za tri - 87:61. Ilić povećava na 89:61.

36. minut - Kampaco pogađa pod faulom - 82:59. Njegovih 10 poena. Pavićević pogađa za dva - 82:61.

35. minut - Izundu smanjuje na 80:57. Njegov 13. poen. Mur smanjuje na 80:59.

33. minut - Izundu je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 80:55.

32. minut - Mur pogađa - 77:54. Kampaco vraća trojku - 80:54.

31. minut - Stepanović postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - 73:51. Dalibor Ilić sa linije penala povećava na 75:51. Ilić ponovo precizan - 77:51.

3. ČETVRTINA

30. minut - Matović pogađa dva plus jedan - 71:49. Vildoza pogađa za dva - 73:49.

29. minut - Stepanović pogađa ludu dvojku, ovo je bio pokušaj dodavanja, a lopta je završila u košu - 68:44. Bentil pogađa trojku - 71:44. Stepanović smanjuje na 71:46.

28. minut - Martin povećava na 66:39. Vuković je postigao dva plus jedan poen - 66:42. Martin poentira - 68:42.

27. minut - Petrušev je precizan - 61:37. Šaranović sa linije penala smanjuje na 61:39. Petrušev pogađa trojku - 64:39.

26. minut - Simović još jednom precizan - 59:37.

25. minut - Matović smanjuje na 57:33, a Nedović postiže svoj 13. poen - 59:33. Simović smanjuje na 59:35.

24. minut - Simović postiže trojku sa oko 10 metara - 55:31. Mitrović beleži 21. poen - 57:31.

22. minut - Mitrović je nastavio tamo gde je stao u prvom poluvremenu. Postigao je svoj 19. poen - 55:28.

2. ČETVRTINA

20. minut - Mitrović postiže svoj 15. poen - 51:26. Matović smanjuje na 51:28. Nastavio je Mitrović svoju seriju - 53:28.

19. minut - Petrušev povećava na 49:24. Bič smanjuje sa linije penala - 49:26.

18. minut - Nedović povećava na 45:24, a zatim i Petrušev na 47:24.

17. minut - Martin je precizan za 43:24.

15. minut - Izundu smanjuje sa linije penala na 39:24. Martin povećava na 41:24.

14. minut - Pavićević smanjuje na 37:22, a Mitrović pogađa za 39:22.

13. minut - Bič sa linije bacanja smanjuje na 35:20. Vildoza je precizan za 37:20.

12. minut - Bentil je precizan za tri - 33:18. Mitrović je fauliran, pogodio je oba - 35:18.

11. minut - Mitrović je polovičan sa penala - 30:16. Simović smanjuje na 30:18.

1. ČETVRTINA

10. minut - Bentil je precizan - 27:14. Mitrović poentira - 29:14. Vuković uz zvuk sirene smanjuje na 29.16.

9. minut - Luka Mitrović sa penala povećava na 23:14. Mitrović je ponovo na liniji penala, precizan je za 25:14.

8. minut - Šaranović postiže trojku - 19:14. Marković povećava na 21:14.

7. minut - Izundu zakucava u kontri - 16:11. Vildoza je polovičan sa linije penala - 17:11. Marković nastavlja niz Zvezde - 19:11.

6. minut - Razigrani Nedović na startu utakmice - 14:9. Kampaco sa penala povećava na 16:9.

4. minut - Izundu je smanjio na 10:9. Nedović povećava na 12:9.

3. minut - Izundu smanjuje na 7:4. Nedović postiže prvu svoju trojku - 10:4. Mur postiže prvu trojku za FMP - 10:7.

2. minut - Nedović je fauliran, iskoristio je oba bacanja - 4:2. Kampaco pogađa prvu trojku na meču - 7:2.

1. minut - Petrušev je otvorio utakmicu poenima - 2:0. Stepanović sa linije penala donosi izjednačenje gostima - 2:2.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet u dvorani Aleksandar Nikolić igraju prvu utakmicu finala Superlige Srbije (18.00).

Finalna serija igra se na dve pobede.

Crveno-beli su bez izlaska na teren dobili mesto u finalu, dok se FMP za isto izborio pobedom nad Megom u dva meča.

Kada je reč o međusobnim susretima dva beogradska tima, Zvezda je ove sezone pobedila na obe utakmice u ABA ligi

Drugi meč finala KLS-a je za dva dana, dok je eventualna majstorica zakazana za 12. jun.

’’Izborili smo se sa raznim stvarima ove sezone. Odlasci jednog igrača, drugog igrača, povrede… Usledilo je profilisanje novih lidera i na kraju odlazak još jednog igrača. Tada su svi rekli ’’ovi ne mogu više’’. Kada je taj igrač otišao, tada smo pobedili četiri utakmice i od toga tri u gostima. Pokazali smo da možemo bez svih, da niko nije nezamenjiv i pokazali smo kada imaš dobru osnovu naših domaćih igrača da sve može da se uradi. Čestitam im od srca svima’’, poručio je trener "pantera" Nenad Stefanović.