KVALIFIKACIJE

NESTVARNI MESI MAJSTORIJOM DONEO POBEDU ARGENTINI! Nerealno je šta radi ovaj čovek! Pogledajte magiju za veliki trijumf (VIDEO)

Aktuelni prvaci sveta, fudbaleri Argentine pobedom su počeli južnoameričke kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026, pošto su u Buenos Ajresu pobedili Ekvador sa 1:0.

Argentinci su dominirali u drugom poluvremenu, ali nisu imali rešenje u završnici.

Sve je na kraju rešio Lionel Mesi sjajnim slobodnim udarcem u 78. minutu, a golman Ekvadora je jedino mogao da pogledom isprati kako lopta ulazi u mrežu.

Argentina će drugu utakmicu u kvalifikacijama igrati u utorak protiv Bolivije koja je prošle noći, takođe sa 1:0, slavila protiv Venecuele na domaćem terenu. Strelac je bio Rafael Bore u 46. minutu.

Reprezentacija Paragvaja nije uspela da pred svojim navijačima kvalifikacije počne pobedom, pošto je odigrala 0:0 sa Peruom i pored toga što je gostujuća selekcija celo drugo poluvreme igrala sa igračem manje.

U preostalim mečevima prvog kola kvalifikacija sastaće se Urugvaj - Čile i Brazil - Bolivija.