O muftiji Zukorliću
Ostala je ogromna tišina nakon njegovog odlaska
Tokom našeg razgovora više puta ste pomenuli rahmetli muftiju Muamera Zukorlića u divnom kontekstu, kao prijatelja kog ste, nažalost, izgubili. Prošle su skoro dve godine, verujem da vam i dalje nedostaje, šta biste još mogli da kažete, šta ste na ličnom nivou izgubili njegovim odlaskom na, kako kažete, neko drugo mesto?
To je čovek meni je bio profesor još u srednjoj školi. I uvek sam ga tako oslovljavao, sa profesore. On je čovek koji je u najvećoj meri uticao na život većine mladih ljudi u našem kraju. Mi nismo bili samo profesionalno vezani, mi smo bili povezani na ličnom i ljudskom nivou. To nije bio odnos profesor-učenik ili predsednik stranke i kolega, već je bio familijaran, čak roditeljski odnos. Jedino takav odnos kada imate, vi ste spremni da idete u borbu za pravdu. I mi smo se slagali na svim nivoima, na ličnom, na porodičnom, na naučnom, na političkom, bili smo zaista bliski i puno smo sarađivali. Sada je ostala ogromna praznina i tišina i u meni lično i u većini ljudi koji su ga poznavali. Ja sam mnogo ljudi upoznao u životu, ali nikada nisam upoznao nekoga sa takvom širinom. Možda on nije tako izgledao na prvi pogled, ali emotivniju i suptilniju i širokogrudiju osobu nisam sreo.