Skandal

Navijač Lidsa nokautirao Kirklanda

Nakon izjednačujućeg pogotka gostujućeg tima na terenu se našla poveća grupa Lidsovih pristalica, od kojih je jedan huligan sa dve ruke udario bivšeg golmana Liverpul

> 16:28h

Kakav skandal u prvom meču 11. kola engleskog Čempionšipa između Šefild Venzdeja i Lidsa (1:1). Jedan navijač gostujućeg tima je nakon izjednačujućeg pogotka svog kluba u 77. minutu istrčao na teren sa još nekolicinom navijača i sa dve ruke udario golmana domaćih Krisa Kirklanda.

Bivšem golmanu Liverpula se nekoliko minuta ukazivala pomoć nakon čega je hrabro ostao na gol liniji i čuvao mrežu svog kluba do kraja meča. Svakako detalj koji će dati signal Fudbalskoj federaciji Engleske da se ponovo pozabavi sa huliganizmom na svojim terenima.

U svakom slučaju nema sumnje da ovog navijača čeka ozbiljna zatvorska kazna i doživotna zabrana prisustvovanja na sportskim priredbama jer su mu televizijske kamere jasno snimile lik.