TUGA: Srpkinje posle produžetaka ostale bez bronze

Mađarska je pobedila Srbiju rezultatom 41:38

Ostali sportovi
> 17:16h

BEOGRAD - Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su danas u Beogradu posle produžetaka poražene od Mađarske, 41:38 (33:33, 19:21) u meču za treće mesto. Najefikasnije u timu Srbije bile su Andrea Lekić, Svetlana Ognjenović i Biljana Filipović sa po sedam golova. Mađarice je predvodila Viktorija Redei sa devet golova. Prvo poluvreme obeležila je loša igra u odbrani obe ekipe, a Mađarice su prednost na kraju prvog dela imale pre svega jer su iskoristile to što su tri puta imale igračicu više. Golman srpske reprezentacije Katarina Tomašević u prvom poluvremenu imala je samo jednu odbranu, a Jovana Risović, koja je na golu stajala pet minuta, nije imala nijednu. U osmom minutu nastavka igre Srbija je golom Katarine Krpež uspela da izjednači (24:24), ali su Mađarice ponovo stekle prednost koju nisu ispuštale sve do pred kraj utakmice. Tada je Srbija, minut pred kraj regularnog dela, golom Slađane Pop-Lazić došla do izjednačenja (33:33). Mađarice su potom ponovo povele, ali je Svetlana Ognjenović 10 sekundi pre kraja pogotkom sa krila obezbedila svom timu produžetke. Srpske rukometašice su vodile tokom prvog produžetka, pa i na početku drugog, ali su Mađarice sa četiri uzastopna gola ipak došle do pobede i bronzane medalje. Na početku utakmice u Kombank arena bilo je nekoliko hiljada ljudi, ali se hala popunjavala kako je meč odmicao, pa je pred kraj bilo oko 10.000 gledalaca. Utakmicu u Kombank areni posmatrao je i predsednik Srbije Tomislav Nikolić u društvu supruge Dragice i ministarke sporta Alise Marić. Srbija - Mađarska 41:38 (21:19, 33:33) Sudije: Gousko i Repkin (Belorusija) Srbija: Risović (3 odbrane), Tomašević (6 odbrana), Krpež 1 gol, Popović 4, Lekić 7, Damnjanović 2, Erić 3, Rajović, Pop-Lazić 1, Ognjenović 7, Filipović 7, Nišavić 1, Milošević 2, Stoiljković, Liščević, Dmitrović 3 Mađarska: Her (2 odbrane), Kiš (8 odbrana), Triščuk, Verten 2, Šučanski 3, A. Kovačič, Vince 3, Bulat, Gerbic 6, Klivinji, Samoranski 3, Redei 9, Bodi 1, Sekereš 3, Kovačič 3, Tomori 8 TOK UTAKMICE

II produžetak 70. minut - Novi gol za Mađarsku 69. minut - Dva gola za Mađarsku, 40:37 68. minut - Mađarska ponovo vodi, 38:37. Faul u napadu za Srbiju 66. minut - Redei za 37:37

I produžetak 65. minut - Lekićeva vraća prednost Srbiji, 37:36 64. minut - Redei za 36:35, ali pnovo izjednačenje, 36:36

63. minut - Mađarska ponovo vodi, 35:34. Lekićeva uzvraća, 35:35 62. minut - Naša selekcija ne koristi napad. 61. minut - 34:33 za Srbiju, Mađarska uzvraća, 34:34

II poluvreme 60. minut - Mađarska traži tajm-aut i 10 sekundi za poslednji napad. Ostaje 33:33, produžeci će odlučiti o bronzanoj medalji 60. minut - Mađarice vode 33:32, ali Srbija 12 sekundi pre kraja izjednačuje na 33:33 59. minut - Izjednačenje, 32:32 58. minut - Popovićeva pogađa i smanjuje na 32:31 57. minut - Filipovićeva pogađa prečku 56. minut - Nema promena rezultata. Srpske rukometašice imaju problem u napadu, Bošković traži tajm-aut 54. minut - Mađarska vodi 32:30, a Lekićeva ne pogađa 52. minut - Biljana Filipović posle dužeg vremena, 31:30. Krpež u kontri pogađa prečku 51. minut - Lekić sa sedam metara, 30:29 za Mađarsku. Gošće uzvraćaju, 31:29 49. minut - Greške oba tima. Još 10 minuta do kraja 47. minut - Erić smanjuje na 30:28 46. minut - Nova greška u napadu srpskog tima, a Mađarice pogađaju, 30:27. Bošković konačno traži tajm-aut 45. minut - Mađarska vodi 29:27 43. minut - Gerbic sa sedam metara, 27:26. Greška srpskog tima u napadu, a Mađarice su neumoljive, 28:26 42. minut - Filipović sa 10 metara za 26:26 40. minut - Mađarska vodi 26:24, ali Erićeva smanjuje, 26:25 39. minut - Gerbic sigurna. Mađarska ponovo vodi, 25:24 38. minut - Krpež konačno pogađa, 24:24 37. minut - Damnjanovićeva zaradila isključenje na dva minuta. Jelena Risović brani udarac Mađarica 36. minut - Dmitrovićeva smanjuje na 24:23 34. minut - Gošće drže dva do tri gola prednosti, 24:22 31. minut - Mađarska ponovo stiže do tri gola viška, 22:19.

I poluvreme 30. minut - Prvo poluvreme je završeno vođstvom Mađarske, 21:19 29. minut - Srbija smanjuje na 19:17, ali su Mađarice neumoljive, 20:17. Lekićeva uz dosta sreće smanjuje na 20:18 27. minut - Obe reprezentacije postižu po jedan gol, a Srbija ne koristi napad. Mađarska vodi 19:16 25. minut - Gerbic sigurna za 16:15. Sedmerac za Srbiju, ali Mađarica brani. Gošće imaju igračicu manje, ali im to ne smeta i prvi put imaju dva gola prednosti, 17:15 24. minut - Mađarska vodi, 15:14, ali Jelena Nišavić pogađa sa krila, 15:15 22. minut - Naš tim ponovo ima igračicu manje, Mađarice izjednačuju na 13:13, ali Dmitrović pogađa za 14:13. Mađarice ponovo precizne, 14:14 21. minut - Damnjanović pogađa za 12:12, a onda još jedan gol za 13:12 19. minut - Mađarska kažnjava svaku grešku srpskog tima i dolazi do vođstva od 12:11 18. minut - Popović donosi prednost Srbiji, a Tomori pogađa za 11:11 17. minut - Izjednačenje, 10:10. Srbija ponovo ima igračicu manje, a Bošković traži tajm-aut 16. minut - Greška u napadu srpskog tima, Tomori smanjuje na 10:9 15. minut - Filipovićeva postiže još jedan gol za Srbiju, 10:7, ali Redei smanjuje na 10:8 14. minut - Mađarska smanjuje na 9:7. Tomori je strelac 13. minut - Ognjenovićeva pogađa za 9:6, a selektor Mađarske traži tajm-aut 12. minut - Isključenje za Damnjanović, Mađarice ne koriste napad 11. minut - Biljana Filipović i Ivana Milošević postižu dva gola, Srbija vodi 8:6 10. minut - Obe reprezentacije postižu po gol, 6:6 9. minut - Novi gol za Srbiju, ali Mađarice ponovo pogađaju za 5:5. 7. minut - Jelena Popović za 4:3, ali Tedei preko bloka Srbije, 4:4 6. minut - Adrea Lekić donosi novo vođstvo Srbiji, 3:2. Kovačić uzvraća za 3:3. 5. minut - 2:1 za Mađarsku, ali Ognjenovićeva iz kontre pogađa za 2:2 3. minut - Ledei za 1:1 2. minut - Jelena Popović uz pomoć mađarskog golmana postiže gol 1. minut - Prvi napad na meču ima Srbija.

U toku je izvođenje himni. Prvo je izvedena himna Mađarske, a potom i srpska himna. Poseta je slaba, a na tribinama ima nekoliko hiljada gledalaca. Rukometašice Srbije sa tribina bodrio je i predsednik Tomislav Nikolić.