RAZBESNELI ROBIN: Sprečena opšta tuča na terenu

Na meču između Svonsija i Mančester junajteda malo je falilo da dođe do opšte tuče na terenu

> 20:26h

Fudbaler Mančester junajteda, Robin van Persi, žestoko se razbesneo nakon jednog nesportskog poteza fudbalera Svonsija, pa je malo falilo da dođe do prave tuče na terenu.

Naime, u 76. minutu utakmice Holanđanin je fauliran na nekih dvadesetak metara od gola Svonsija, dok je ležao na travi Ešli Vilijams je svom snagom napucao loptu pravo u glavu napadača Mančester junajteda.

Van Persija je ovaj nesportski potez toliko razljutio da je istog momenta ustao i napao Vilijamsa. Stvorila se velika gužva, međutim sudija Majkl Oliver je uspeo teškom mukom da smiri situaciju. Dvojica fudbalera koji su učestvovali u incidentu kažnjeni su sa žutim kartonima.

Nakon meča, menadžer Mančestera Aleks Ferguson je kratko prokomentarisao ovaj incident.

"Robin je mogao da pogine, ovo je za težu osudu!"

Meč između Svonsija i Mančestera završen je nerešenim rezultatom (1:1). Gosti su poveli golom Patrisa Evre u 16. minutu, a konačan rezultat postavio je Miču u 29. Srpski fudbaler Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta utakmice.