Građani slavili s 2:1

ŠAMPION SE NE PREDAJE: Siti gazda Mančestera!

Junajted ima 12 bodova prednosti u odnosu na Siti

> 10:20h

MANČESTER - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na Old trafordu ekipu Mančester junajteda rezultatom 2:1 u derbi meču 32. kola Premijer lige. Gosti su poveli golom Džejmsa Milnera u 51. minutu. Junajted je izjednačio autogolom Kompanija u 59. minutu. Pobedu "Građanima" doneo je Serhio Aguero u 79. minutu.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić igrao je odlično u odbrani Sitija, dok je Aleksandar Kolarov pratio meč sa klupe rezerve. Kapiten Mančester junajteda Nemanja Vidić je zbog povrede skočnog zgloba propustio gradski derbi. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju šansu imao je Junajted u 44. minutu kada je Rafael pogodio prečku. Siti je poveo na Old traford u 51. minutu. Nasri je uspeo da doda loptu Milneru, koji je uspeo da prevari de Heu. Mančester junajted je izjednačio u 59. minutu. Van Persi je izveo slobodan udarac, a Džons je šutirao, ali je lopta pogodila Kompanija i završila u mreži Harta. Pobedu gostima na ovom meču doneo je Aguero u 79. minutu. Argentinac je dobio loptu od Turea, a onda je prevario odbranu domaćih i doneo pobedu aktuelnom šampionu Premijer lige. Mančester junajted je zadržao prvo mesto na tabeli sa 77 bodova, dok je Siti drugi sa 65.