ŠAMPIONI

ĐAVOLI NA TRONU: Het-trik Van Persija za 20. titulu Junajteda!

Het trikom Robina Van Persija Junajted je obezbedio 20. titulu u istoriji kluba, a 13. u istoriji Premijer lige

> 22:10h

MANČESTER - Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su 20. titulu u istoriji. Oni su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu Aston Vile rezultatom 3:0 i tako četiri kola pre kraja sezone obezbedili šampionsku titulu Premijer lige. Fenomenalni Holanđanin Robin Van Persi najzaslužniji za ubedljiv trijumf Junajteda. Sjajnom napadaču bilo je dovoljno 30 minuta da upiše het-trik i tako overi titulu.

Srpski fudbaler i kapiten Mančester junajteda, Nemanja Vidić, nije bio ni na klupi na ovom meču.

Izabranici Aleksa Fergusona otvorili su meč na najbolji mogući način. Nakon sjajnog centaršuta Rafaela u drugom minutu utakmice, Nani je prosledio loptu do Van Persija koji je rutinski šalje u mrežu. Desetak minuta kasnije usledila je nova erupcija oduševljenja na Old Trafordu. Vejn Runi je poslao maestralan pas pravo na nogu Holanđanina, koji šalje bombu iz voleja sa ivice šesnaesterca pravo u mrežu Aston Vile. U 33. minutu usledila je nova bravura domaćina. Rajan Gigs je nesebično uposlio Van Persija, koji je sjajno prevario gostujućeg golmana i poslao loptu u mrežu.