Bavarci na pragu finala

BARSA PREGAŽENA: Bajern slavio s 4:0!

Revanš meč biće odigran prvog maja u Barseloni

> 12:48h

MINHEN - Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu ekipu Barselone rezultatom 4:0 (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona. Golove za domaći tim postigli su Tomas Miler u 25. i 82, Mario Gomez u 49. i Arjen Roben u 73. minutu. Bajern je do vođstva došao u 25. minutu, kada je posle centaršuta Robena sa desne strane najviši u skoku bio Dante, koji je loptu spustio do strelca Milera. Bavarci su u drugom delu utakmice u potpunosti dominirali terenom, a prednost je udvostručio Gomez u 49. minutu, kada je sa pet metara lako savladao Viktora Valdesa. Holandski reprezentativac Roben je u 73. minutu postigao treći gol za Bajern. On je nakon solo prodora po desnoj strani sa pet metara lako savladao Valdesa. Konačan rezultat postavio je Miler u 82. minutu. Revanš meč biće odigran prvog maja u Barseloni.

TOK UTAKMICE BAJERN - BARSELONA 93. minut - Kraj utakmice. Bajern je pobedio s 4:0!

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta. 87. minut - Žuti kartoni za Švajnštajgera i Albu. Alba je loptom pogodio u glavu Robena.

82. minut - GOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!! Bajern vodi 4:0. Miler je strelac za Bavarce. 80. minut - Nova prilika za Bajern. Miler je sjajno prošao i šutirao, ali je Valdes bio na mestu. 76. minut - Velika prilika za Barselonu. Bartra je posle slobodnog udarca sam ispred Nojera, šutirao je iz okreta ali nije pogodio gol. 73. minut - GOLLLLLLLLL!!!!!!!!! 3:0 za Bajern. Roben se upisao u strelce. On je prevario odbranu Barselone, ali mu je Miler napravio blok i prostor ka golu, pošto je oborio Albu. Katalonci traže prekršaj, ali Kasai pokazuje na centar. 71. minut - Prva izmena u Bajernu. Gustavo ulazi u igru umesto Gomeza. 69. minut - Posle dužeg vremena udarac Barselone ka golu Bajerna. Bartra je šutirao iz izgledne šanse, ali je Nojer bio na mestu. 62. minut - Barselona je došla do svoje igre, ali bez prilika za gol za katalonski klub 58. minut - Velika prilika za Bajern. Švajnštajger je odlično izveo slobodan udarac, a Roben je glavom šutirao pored gola

55. minut - Riberi je šutirao iz daljine, ali je lopta prošla pored gola Valdesa. 52. minut - Miler iz daljine pokušava da iznenadi Valdesa, ali nema promene rezultata.

49. minut - GOLLLLLLLLLL!!! 2:0 za Bajern. Roben je izveo korner, a Miler je glavom vratio do Gomeza, koju je loptu glavom smestio u mrežu. Gomez je bio na ivici ofsajda, ali je gol priznat. 48. minut - Bavarci ponovo traže penal, pošto je Alba igrao rukom. Međutim, Kasai pokazuje na korner. 46. minut - Žuti karton za Martineza II poluvreme 45. minut - Kraj prvog poluvremena. Bajern vodi 1:0 posle prvih 45 minuta. 40. minut - Barselona bez pravih ideja u napadu, a gosti pokušavaju individualnim akcijama preko Mesija da dođu do gola Bajerna. 38. minut - Žuti karton i za fudbalera Barselone Bartu 37. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Gomez je "požuteo" zbog prekršaja nad Mesijem. 33. minut - Barselona je imala šansu za izjednačenje, ali je Dante pravovremenim uklizavanjem izbio loptu ispred Mesija na svega pet metara od gola. 32. minut - Fudbaleri Bajerna ponovo traže da sudija svira penal, pošto je u svom šesnaestercu Sančez igrao rukom. Međutim, mađarski sudija ne pokazuje na belu tačku već na korner. Bajern je izveo osmi korner na meču.
29. minut - Barselona se otvorila i posle primljenog gola krenula agresivnije. Mesi je došao do prilike, ali je Dante loptu izbacio u korner.
25. minut - GOLLLLL!!!!!!!!!!!! Bajern vodi 1:0. Riberi je centrirao, a lopta je došla do Dantea. On je prebacio glavom do Milera, koji je sa samo dva metra pogodio mrežu Valdesa. 20. minut - Igra se odvija na sredini terena. 16. minut - Domaći traže penal, pošto je lopta posle udarca Riberija pogodila u ruku igrača Barselone Pikea, ali Kasai samo odmahuje rukom
14. minut - Igra se odvija na sredini terena, bez prilika za gol na obe strane. 9. minut - Prvi korner za Barselonu. Bez prilike za postizanje gola 5. minut - Prvi korner za domaće. Riberi je odlično centrirao, ali je ponovo intervenisala odbrana gostiju 2. minut - Prva prilika za Bajern. Napadači Bajerna su izigrali odbranu Barse, a Roben je iskosa šutirao pravo u Valdesa 1. minut - Utakmica je počela. TOK UTAKMICE Stadion: Alianc arena Glavni sudija: Viktor Kasai (Mađarska) žuti kartoni: Gomez 37, Martinez 46, Švajnštajger 87 - Bartra 39, Sančez 87, Alba 89, Inijesta 90 crveni kartoni: - BAJERN: Nojer, Lam, Boateng, Dante, Alaba, Martinez, Švajnštajger, Roben, Miler (od 83 Pizaro), Riberi (od 88 Šaćiri), Gomez (od 71 Gustavo). BARSELONA: Valdes, Alveš, Pike, Bartra, Alba, Ćavi, Buskets, Inijesta, Sančez, Mesi, Rodrigez (od 83 Vilja).