Ljubičasti pobeđuju redom

OSVETA ROSIJU: Ljajić vodi Fiorentinu u Ligu šampiona!

Fiorentina je u gostima nadigrala Sampdoriju s 3:0

> 19:02h

ĐENOVA - Fudbaleri Fiorentine pobedili su u Đenovi ekipu Sampdorije rezultatom 3:0 u meču 34. kola Serije A. Golove za klub iz Firence postigli su Huan Kvadrado u 36, Adem Ljajić u 42. i Alberto Akvilani u 73. minutu. Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za goste.

Ljajić je bio najbolji igrač na meču, pošto je pored postizanja gola asistirao kod trećeg gola Fiorentine. On se na ovaj način osvetio treneru Sampdorije Deliju Rosiju, koji je udario Ljajića prošle sezone dok je bio trener Fiorentine. Delio Rosi je fizički nasrnuo na Ljajića kada je izvodio srpskog internacionalca sa terena. Juventus je u gradskom derbiju pobedio Torino 2:0, a golove za crno-bele postigli su Vidal u 86. i Markisio u 90. minutu. Meč Parma - Lacio završen je bez golova. Roma je na svom terenu nadigrala Sijenu 4:0, a Đenova je u gostima bila bolja od Kjeva 1:0. Inter je nastavio seriju neuspeha, a ovog puta poraženi su u gostima od Palerma 1:0. Milan je na svom terenu pobedio Kataniju s 4:2. Juventus drži prvo mesto na tabeli sa 80 bodova, dok je Napoli drugi sa 69. Milan je treći sa 62 boda, dok je iza njega Fiorentina sa 61 bodom. Juventusu nedostaju dva boda za odbranu titule, dok je Napoli siguran na drugoj poziciji. Fiorentina i Milan boriće se za treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Iza njih slede Roma sa 55, Udineze sa 54.....