Urugvaj pao u polufinalu

KARIOKE U FINALU: Fred i Paulinjo doneli pobedu Brazilu!

Brazil je posle velike borbe nadigrao Urugvaj s 2:1

> 10:52h

BELO HORIZONTE - Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u finale Kupa konfederacija. Brazil je večeras u polufinalu nadigrao Urugvaj rezultatom 2:1. Pogotke za Brazil postigli su Fred u 40. i Paulinjo u 86. minutu. Jedini strelac za Urugvaj bio je Kavani u 48. minutu.

Brazil je bolje ušao u meč, ali je prvu veliku šansu imao Urugvaj. U 15. minutu dosuđen je penal za goste. Lugano je pao u šesnaestercu posle kontakta s Luizom, a sudija je pokazao na belu tačku. Forlan je šutirao, ali je Cezar zaustavio njegov udarac. Posle perioda mirne igre Urugvaj je imao novu šansu u 30. minutu. Forlan je šutirao preko prečke posle akcije s Rodrigezom. Domaći su poveli u 42. minutu. Nejmar je šutirao kao golu Urugvaja, a Muslera je odbio loptu. Fred je iskoristio poklon i smestio je u mrežu. Gosti su izjednačili u 48. minutu. Odbrana Brazila je napravila veliku grešku u svom šesnaestercu, a lopta je došla do Kavanija kome nije bilo teško da savlada golmana Brazila. Brazil je imao šansu u 57. minutu, pošto je Hulk iz slobodnog udarca sjajno šutirao, ali je Muslera bio na mestu. Potom su usledile dve prilike gostiju, a pobedu Brazilu doneoo je Paulinjo u 86. minutu. Nejmar je centrirao iz kornera, a Paulinjo je glavom loptu smestio u mrežu za veliku radost domaćih navijača. Brazil će u finalu igrati sa pobednikom meča između Španije i Italije.