IZBEGNUTA TRAGEDIJA: Guma umalo ubila kamermana!

Pobedu na VN Nemačke odneo je Sebastijan Fetel ispred Kimija Raikonena i Romana Grožana

Ostali sportovi
> 20:04h

NIRNBURGRING - Guma koja je otpala sa bolida vozača Red bula Marka Vebera tokom trke za Veliku nagradu Nemačke pokosila je u boksu kamermana. Mehaničari Red bula nisu dobro pričvrstili gumu Marku Veberu. Ona je otpala i dokotrljala se do kamermana koji je u tom trenutku bio okrenut leđima. Njemu je odmah ukazana medicinska pomoć i prevezen je u bolnicu, a prema prvim informacijama prošao je sa lakšim povredama.

Pobedu na stazi u Nirnburgringu odneo je aktuelni svetski šampion u F1 Nemac Sebastijan Fetel. To je prva pobeda Fetela na domaćoj stazi, četvrta u sezoni a 30. u karijeri. On je do pobede došao za sat, 41 minut, 14 sekundi i 711. Drugo mesto osvojio je vozač Lotusa Kimi Raikonen sa sekundom zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao njegov klupski kolega Roman Grožan sa skoro šest sekundi zaostatka.

Vozač Ferarija Fernando Alonso zauzeo je četvrto mesto, peto mesto osvojio je vozač Mercedesa Luis Hamilton, a šesti je bio Dženson Baton iz Meklarena. Bodove su još osvojili Mark Veber iz Red Bula, Serhio Peres iz Meklarena, vozač Mercedesa Niko Rozberg i Niko Hilkenberg iz Zaubera. Naredna trka vozi se 28. jula na Hungaroringu, za Veliku nagradu Mađarske. Generalni plasman vozača: 1. Fetel - 157 bodova 2. Alonso - 123 3. Raikonen - 116 4. Hamilton - 99 5. Veber - 93...

Generalni plasman konstruktora: 1. Red Bul - 250 bodova 2. Mercedes - 183 3. Ferari - 180 4. Lotus - 157 5. Fors Indija - 59...