Veliki uspeh na EP

ORLIĆI ZA TITULU: Mitrović sa penala odveo Srbiju u finale!

Orlići obezbedili istorijski uspeh plasmanom u finale EP u Litvaniji

> 00:00h

ALUTUS - Omladinska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Litvaniji za igrače do 19 godina. Srbija je posle boljeg izvođenja penala savladala selekciju Portugala ukupnim rezultatom 5:4. Meč je u regularnom delu i posle produžetaka završen bez pobednika, 2:2. Golove za Srbiju postigli su Đurđević u šestom i Gaćinović u 85. Za selekciju Portugala pogotke su dali Bernardo Silva i Guedeš u 79. minutu. Pogotke sa bele tačke za Srbiju su dali Milinković-Savić, Gaćinović i Mitrović. Pavlovski je pogodio stativu, dok je Varela zaustavio udarac Melega. Golman Srbije Rajković odbranio je penale Guedeša i Teikseire, dok je Rafael šutirao visoko preko gola. Sa bele tačke bili su precizni Horta i Ie. Omladinci Srbije igraće u finalu u četvrtak 1. avgusta sa Francuskom koja je posle produžetka dobila Španiju sa 2:1.

Srbija je u finalu EP

5:4 - Mitrović je precizan sa 11 metara. 4:4 - Rajković je odbranio udarac Teikseire 4:4 - Gaćinović pogađa sa 11 metara 3:4 - Rafael je šutirao visoko preko gola 3:4 - Varela je zaustavio udarac Melega 3:4 - Rajković brani udarac Guedeša 3:4 - Milinković-Savić je precizan sa 11 metara 2:4 - Horta je postigao novi gol za Portugal 2:3 - Pavlovski je pogodio stativu 2:3 - Ie je precizan sa bele tačke Penali: 120. minut - Kraj drugog produžetka. Penali će odlučiti finalistu EP. 111. minut - Bez konkretnih šansi na obe strane. 106. minut - Počeo je drugi produžetak 105. minut - Kraj prvog produžetka 104. minut - Velika prilika za Portugal, ali je Kosta šutirao tik pored gola našeg tima 100. minut - Portugal ima loptu više u svom posedu, ali bez pravih prilika za gol u prvom produžetku. Igra se odvija uglavnom na sredini terena. 91. minut - Počeo je prvi produžetak. I produžetak 90. minut - Utakmica je produžena za 4. minuta. Kraj regularnog dela meča. Biće igrani produžeci.

85. minut - GOLLL!!! Srbija izjednačila na 2:2. U listu strelaca upisao se Gaćinović posle asistencije Veljkovića. 80. minut - Poslednja izmena u našem timu. Umešto Đurđevića na teren ulazi Gaćinović.
79. minut - GOLLL!! 2:1 za Portugal. Potpuni preokret na utakmici. Guedeš je doveo svoj tim u vođstvo od 2:1. On je iskoristio odličnu asistenciju Rafaela i preciznim udarcem pogodio mrežu našeg tima. 76. minut - Dve velike prilike za Portugal u samo nekoliko sekundi. Lopes je odlično šutirao na gol, ali je Rajković odlično intervenisao. Na odbijenu loptu natrčao je Guedes, ali je lopta pogodila stativu. 68. minut - Druga izmena u srpskom timu. Umesto povređenog Antića u igru je ušao Urošević 62. minut - Prva izmena u srpskom timu. Umesto Lukovića na teren je ušao Meleg.
55. minut - Gol!!!! 1:1. Portugalci su izjednačili golom Bernarda Silve. Portugalci su napravili odličnu kombinaciju, a lopta je stigla do Silve koji je preciznim udarcem savladao Rajkovića. 49. minut - Portugalci su zaigrali angažovanije u drugom poluvremenu 46. minut - Počelo je drugo poluvreme. U srpskom timu nema promena. II poluvreme 45. minut - Kraj prvog poluvremena. Srbija golom Đurđevića vodi 1:0. 39. minut - Portugalci su za kratko vreme izveli dva opasna napada, ali je intervenisala odbrana našeg tima 30. minut - Portugal se oslobodio pritiska Srbije i ravnopravan je rival na terenu. 22. minut - Srbija dominira na terenu. Dobar prodor Mitrovića po levoj strani, ali se napadač Partizana nije dobro snašao u protivničkom šesnaestercu. 16. minut - Šansa za našu selekciju. Đurđević je primio loptu u šesnaestercu rivala, a onda je pokušao makazicama da iznenadi golmana Portugala. Međutim, lopta je otišla preko gola 13. minut - Usledio je period nešto mirnije igre. Igra se odvija uglavnom na sredini terena 8. minut - Nova prilika za Srbiju. Mitrović je solo prodorom stigao do ivice kaznenog prostora, a onda je sa oko 18 metara šutirao preko gola golmana Portugala.
6. minut - GOLLLL!!!! Srbija vodi 1:0. Strelac je bio Đurđević. Golubović je napravio dobar napad, a onda je asistirao Đurđeviću, koji je glavom pogodio mrežu protivnika. 1. minut - Utakmica je počela I poluvreme TOK UTAKMICE Srbija: Rajković, Golubović, Milinković-Savić, Antić (od 68. Urošević), Filipović, Đurđević (od 80. Gačinović), Pavlovski, Luković (od 62. Meleg), Mitrović, Veljković, Maksimović Portugal: Varela, Kanselo, Figueieredo, Rafael, Mane, L. Silva (od 32. Horta), B. Silva (od 106. Teikseira), Ie, Podstavski, Lopes, Guedes.