SVE JE VIŠE NEZNALICA U TENISU! TAKVI SU ZVIŽDALI NOVAKU: Nekadašnji francuski teniser ogorčen reakcijom publike u Australiji
Novak Đoković, desetostruki šampion Australijan opena i čovek sa 24 titule na grand slem turnirima, izviždan je od strane nekulturne i bezobrazne publike u Melburnu. Nakon što je zbog povrede morao da preda meč u polufinalu Aleksandru Zverevu.
Arno Kleman, nekadašnji francuski teniser, ogorčen je posle zvižduka australijskih gledalaca i odnosom javnosti te zemlje prema Novaku Đokoviću.
Dok je Srbin odlazio sa centralnog terena Australijan opena "Rod Lejver arene" izviždan, Arno Kleman, konsultant TV stanice Evrosport, istakao je sledeće:
- Žalosno je sve ovo. Još gore je što ljudi pokušavaju da ometaju igrače. Na mene je najveći utisak ostavila činjenica da je Novak Đoković izviždan. Čak i ako to nije bilo od strane svih gledalaca, meni je to mnogo zasmetalo. On je bio ironičan, kada im je podigao palac na izlasku sa terena, ali mislim da ni on sam ne razume kako je sve to moguće. U javnosti je sve manje onih koji znaju za tenis - rekao je Arno Kleman.
Nekadašnji francuski teniser Arno Kleman ima 47 godina i profesionalni tenis prestao je da igra 2012. godine. Igrao je finale Australijan opena 2001. godine i izgubio od Andrea Agasija sa 4:6, 2:6, 2:6. Iste godine imao je najbolji plasman na ATP listi, kada je bio deseti na svetu. U paru sa Majklom Ljodrom u muškom dublu, osvojio je Vimbldon 2007. godine i dve masters titule.
Protiv Novaka Đokovića Arno Kleman igrao je četiri puta i ostvario skor od jedne pobede i tri poraza.