Ostali sportovi

TUČA RUKOMETAŠA HRVATSKE I DANSKE: Mamić zaradio direktan crveni karton

Foto: JONATHAN NACKSTRAND / AFP / Profimedia

Rukometaši Danske savladali su Hrvatsku u finalu Svetskog prvenstva rezučtatom 32:26 i četvrti uzastopni put se okitili titulom.

Prvo poluvreme je Danska rešila u svoju korist sa 16:12, a tokom prvih 30 minuta u dva navrata su viđene nemile scene na parketu.

Prva tuča je usledila u 19. minutu kada je Marko Mamić napravio grub faul u kontri Danske. Danci su odmah nasrnuli na Mamića koji je divljački rukom u vrat udario protivničkog igrača. Mamić je dobio direktan crveni karton, odnosno za njega je utakmica bila završena.

Druga tuča je viđena u finišu prvog poluvremena. Minut pre kraja Ivica Udovičić je dobio žuti karton i petominutno isključenje, a čak trojica rukometaša Danske u jednom trenutku su se našla na parketu posle koškanja sa kolegama iz Hrvatske.

This browser does not support the video element.

01:05
Švedska - Portugal rukomet Izvor: Arenasport 2