Detalji ubistva

POMAK U SLUČAJU UBISTVA PUTINOVOG POLITIČARA Policija u stanu pronašla ključni trag, steže se obruč oko NJEGOVE UNUKE! (FOTO, VIDEO)

Foto: Social media, Printskrin Youtube

Forenzičari su u stanu bivšeg gradonačelnika ruskog grada Samara Viktora Tarhova i njegove supruge, uspeli da pronađu krv — koja je verovatno njihova, prema prvim prognozama — a nakon što je stan očišćen usled dvostrukog ubistva, saopštila je pres služba Istražnog komiteta.

- I pored toga što je stan u kome su živele žrtve tretiran hemijskom supstancom, forenzičari su izvršili nekoliko detaljnih pregleda primenom najnovije forenzičke tehnologije, zaplenili veliki broj besplatnih i eksperimentalnih uzoraka za uporedno proučavanje, na osnovu čega je bilo moguće otkriti tragove krvi i čestice krvnih sudova - navodi se u saopštenju.

Kako je saopštila istraga, 31. januara, prijatelj bivšeg gradonačelnika Samare prijavio je policiji njegov nestanak. Ispostavilo se da su Viktor Tarhov i njegova supruga poslednji put viđeni krajem decembra. Istražitelji su pokrenuli krivični slučaj i ubrzo priveli osumnjičenu, unuku Tarhovovih, koja je optužena za dvostruko ubistvo — Jekaterinu Belskaju (30).

Jekaterina Belskaja Foto: Social media

Poznat motiv svirepog ubistva

Poznato je da devojka nigde nije radila i da je imala velike dugove. Tarkhov i njegova supruga iznajmili su joj stan u centru grada. Kako je saopštio Istražni komitet, devojka je ubila dedu i baku i sakrila dokaze, a kako je "Kurir" pisao sumnja se da je ubistvo bilo povezano sa svađom oko nasleđa od milion evra.

Štaviše, unapred se pripremila za zločin — kupila je građevinsku testeru, kanistere sa hemijskim agensom i plastične kontejnere.

Ispostavilo se da je stan tretiran alkalnim rastvorom.

Prilikom pretresa unuke, istražitelji su pronašli pasoše i brojeve telefona žrtava. Pored toga, utvrdili su mesta gde se prodavao nakit koji je pripadao Tarhovima, a takođe su pronašli prodati automobil u Samari koji je pripadao baki optuženog.

Ko je ubijeni Tarhov

Viktor Tarhov (77) je bio bivši gradonačelnik Samare, inače "proputinovski" političar. On i njegova žena su nestali u januaru, a onda je otkrivena strašna istina — Viktor i njegova supruga Natalija su upucani i raskomadani, a delovi njihovih tela su prevezeni na nekoliko lokacija.

Tarkhov je bio gradonačelnik od 2006. do 2010. Pre toga, 2002-2006, bio je zamenik Samarske pokrajinske dume za Čapajevski izborni okrug br. 20. Godine 2000. se takođe kandidovao za mesto guvernera Samarske oblasti, preuzevši na kraju 29 odsto glasova.

Foto: Printskrin Youtube

Prema pisanju medija, par je ubijen početkom januara nakon što su se vratili sa putovanja u Finsku. Snimljeni su kako ulaze u njihov stan, ali iz njega nisu izašli. U proteklim godinama živeo je u inostranstvu, i s vremena na vreme dolazio je u Samaru.

Takođe, Tarhovova ćerka Ljudmila proglašena je krivom u decembru 2022. godine za iznuđivanje 200 miliona rubalja od poslanika Samarske regionalne dume Aleksandra Milejeva. Sud ju je osudio na sedam godina zatvora opšteg režima.

Kurir.rs/RIA Novosti