Filip je mnogima bio omiljeni glumac, ali heroinu nije mogao da se odopre: Više puta je išao na odvikavanje, a onda pronađen mrtav sa iglom pored sebe..
Ovaj Njujorčanin je važio za javnu osobu koja je miljama udaljena od reflektora Holivuda dok nije u maju 2013. nazvao poznati sajt TMZ i izneo jednu vrlo intimnu informaciju – glumac je priznao da se vratio heroinu i prepisanim lekovima nakon 23 godine treznosti.
Nakon toga rešio je da se uhvati u koštac sa problemom i otišao na kliniku za odvikavanje. Dobra vest je bila što je izgledalo kao da se potpuno okrenuo dvema važnim ulogama: snimanju filma Igre gladi i režiranju filma Ezekiel Moss u kom su glavne uloge trebali da tumače Ejmi Adams i Džejk Gilenhal. Međutim, ništa od toga više nije bilo važno kada je otkriveno da ga je policija pronašla 2. februara 2014. godine, sa iglom u veni u njegovom domu na Menhetnu.
Rezultati istrage pokazali su da se glumac predozirao kobnom mešavinom heroina, kokaina, benzodiazepama i amfetamina.
(Kurir.rs/M.J)