Tenis

ALKARAZ PREGAZIO POLA, PA PORUČIO: Način na koji sam odigrao ovo četvrtfinale je za mene veliki korak napred

Foto: PressFocus / ddp USA / Profimedia
Specijalni izveštač iz Pariza: Vuk Brajović

Maestralan je bio Karlos Alkaraz u ekspresnoj pobedi nad najboljim američkim šljakašem Tomijem Polom u četvrtini finala, sa impozantnih 6:0 6:1 6:4 – i potvrdio da je zdrav i u izuzetnoj formi za odlučujuću fazu turnira i najcenjenije protivnike – pre svega Italijanskog broja 2 Lorenca Musetija.

Da li biste mogli da nam opišete šta osećate kada ste u stanju da odigrate na tako visokom nivou i završite meč za sat i 34 minuta?

„Danas je bio dan kada se osećate sjajno na terenu, kada mislite da će vam svaki udarac postati viner; nemate strah ni od čega, imate savršeno samopouzdanje... Dobro je kada ste u mogućnosti da na Slemovima provedete manje vremena na terenu, sačuvate energiju za sledeće izazove – a to je još važnije kada igrate noćne mečeve. Imaćete više vremena da se oporavite posle. Jednostavno, nisam mogao da poželim bolji nastup od ovog".

Sledeći meč je protiv Musetija.

„Lorenco igra sjajno, a upravo sam video statistiku da je ovim ušao u polufinala svih turnira na šljaci – čime potvrđuje da trenutno igra sjajno. Očekujem da će to biti viteški boj, divan meč u periodu kada obojica igramo odlično. Susreli smo se u finalu Monte Karla, polufinalu Rima – i moram da se pripremim za još jedan izazov“, dodaje on.

Ako gledamo put sutrašnjih četvrtfinala Đoković – Zverev i Siner – Bublik, za koga biste navijali?

„Naravno, nemam favorite u ovim mečevima. Taj deo žreba je fantastičan, i mislim da ću gledati oba četvrtfinalna meča. Verovatno je Novakov meč sa Sašom zanimljiviji za širu tenisku publiku, ali je Bublik takođe odigrao izuzetno – pa smatram da će oba meča biti veoma zanimljiva za praćenje i da ćemo uživati u danu prelepog tenisa!“

Da li je njegov nivo tenisa viši sada nego kada je pre 12 meseci osvojio trofej u Parizu?

„Nisam siguran, jednostavno – sada je sve drugačije. Kao što sam govorio pre – prošle godine sam se vratio na turneju posle povrede, i na početku turnira je bilo sumnji u to kako će se ponašati moja ruka, kako ću se osećati dok budem išao kroz žreb. Sada kada sam ušao u polufinale, lakše mi je da se podsetim na to koliko sam se više brinuo tada – ali je način na koji sam odigrao ovo četvrtfinale za mene veliki korak napred i jedva čekam da se pripremim za ono što predstoji“, dodaje Alkaraz.

Na prošloj konferenciji za medije je rekao da je sada vreme da bude zreo sa 22 godine – pa je bilo interesantno čuti koliko još zreliji on smatra da može da bude u ovom životnom dobu?

„Ah, ima previše stvari koje treba naučiti o životu, sebi, profesionalizmu za tako kratko vreme. Sada sam svakako malo zreliji nego što sam inače bivao, ali manje zreo nego što ću biti kad budem imao više godina. Važno je biti u poziciji da se stiče iskustvo – i iz toga učiti kako biti bolji“, kratak i jasan je Španac.

Da li ti i Janik razmenjujete poruke tokom vaših naizmeničnih slobodnih dana i dajete jedan drugom izazove u pogledu toga ko će ubedljivije da pobedi svoj sledeći meč?

„Haha, neeee... Dobra stvar na slemovima je što možete da pratite mečeve drugogo dela žreba na miru, i to što Janik čini me na neki način inspiriše da u svakom sledećem susretu pružim 100% svojih mogućnosti. Važna je spoznaja da će vam što viši nivo tenisa obezbediti više vremena da se valjano opravite posle meča, pa kao posledicu toga nastojite da ostanete usredsređeni tokom celog njegovog trajanja. Ponavljam, jedan od razloga što volim slemove je što kroz posmatranje mečeva mojih kolega slobodnim danima bivam inspirisan da se pripremam i igram još bolje“, zaključuje Karlitos.

This browser does not support the video element.

00:34
Rolan Garos 2 Izvor: Kurir sport