iznenadila sve

Kraljica Kamila odala počast princezi Dajani: Na važnom događaju se pojavila u ruci sa nečim što je sve šokiralo i podsetilo na njenu ljutu rivalku (FOTO)

Kraljica Kamila Foto: Lawrie/LNP / Shutterstock Editorial / Profimedia
Na događaju koji se već više od tri veka svake treće nedelje juna održava u gradiću nadomak Vindzora, kraljica se pojavila u elegantnoj beloj kombinaciji, ali najviše se pričalo o ovome...

I to se dogodilo, mada neće biti prvi put... Kraljica Kamila upravo je odala počast svojoj večitoj rivalki na vrlo elegantan, ali i neobičan način. Supruga kralja Čarlsa na Royal Ascot je došla noseći u rukama kultnu Dior torbu, koja je naziv dobila po bivšoj ženi aktuelnog monarha, nikad prežaljenoj princezi Dajani, a to nije moglo da prođe neopaženo.

Poslednji dan prestižnih konjičkih trka uveličali su oni koji su ih i otvorili – kralj Čarls i njegova supruga. U odsustvu Kejt Midlton, kraljica Kamila našla se u prvom planu, posebno detalj kojim je "začinila" stajling.

Pogledajte u galeriji kako izgleda torbica Lady Dior koju je nosila kraljica Kamila:

Na događaju koji se već više od tri veka svake treće nedelje juna održava u gradiću nadomak Vindzora pojavila se u elegantnoj beloj kombinaciji, ali najviše se pričalo o beloj torbi, koju je 1994. za čuvenu francusku kuću osmislio tadašnji kreativni direktor Đanfranko Fere.

Trebalo je da se zove "Chouchou", ali planove je "pokvarila" – princeza Dajana. Naredne godine, od Bernardet Širak, supruge tadašnjeg predsednika Francuske Žaka Širaka, dobila je prvi model torbe, koja tada još nije bila u prodaji.

U čast Lejdi Di, nazvana je Lady Dior. Princeza ju je nosila na više događaja, uključujući i jedinu Met Galu kojoj je prisustvovala. Bilo je to 1996, na gala večeri posvećenoj legendarnom Kristijanu Dioru, kada je blistala u božanstvenoj kreaciji Džona Galijana.

Pogledajte u galeriji fotografije princeze Dajane sa torbicom Lady Dior u ruci:

Kultna torba poznata je po kompaktnoj formi, zaobljenim ručkama i praktičnim dimenzijama, već dve decenije važi za simbol kraljevskog stila. U međuvremenu se pojavilo još varijanti, ali prvi model ubedljivo je najtraženiji.

Interesantno je da ovo nije bio prvi put da kraljica Kamila nosi Lejdi Di, pardon – Lejdi Dior. I prošle godine na Vimbldonu imala je istu torbu, ali u bež izdanju.

(Kurir.rs/ Žena)

Bonus video: Španska kraljica Letisija

This browser does not support the video element.

00:12
Spanska kraljica Leticija Izvor: Instagram/europe.monarchies_