Planeta

(UZNEMIRUJUĆE) MASAKR NA PIJACI, JEZIVI SNIMCI OBILAZE SVET Išao redom i ubijao ljude, a onda je okrenuo pištolj i pucao sebi u glavu! Horor na Tajlandu (VIDEO)

Masakr na tajlandskoj pijaci Foto: NARONG SANGNAK/EPA
Naoružani muškarac je danas ubio pet ljudi na pijaci u tajlandskoj prestonici Bangkoku, pre nego što je izvršio samoubistvo, saopštila je policija.

Među žrtvama su bili čuvari obezbeđenja na pijaci Or Tor Kor u okrugu Čatučak u Bangkoku, navodi se u policijskom saopštenju.

Medicinski centar Eravan, koji koordinira hitne medicinske službe, prijavio je da su dve žene takođe ranjene, piše AP.

Pijaca, pored prostrane vikend pijace Čatučak, prodaje sve vrste robe i popularna je među tajlandskim i stranim turistima.

Snimak otkrio detalje

Video koji kruži internetom navodno prikazuje strelca u bejzbol kačketu i šorcu kako hoda pijacom sa rancem na grudima i pištoljem u desnoj ruci.

Pojedini uznemirujući snimci prikazuju napadača sa prostrelnom ranom u predelu glave.

Policijska istraga u toku

Policija je saopštila da istražuje detalje o osumnjičenom, uključujući njegovu motivaciju.

General policije Kitrat Fanfet, šef nacionalnih policijskih snaga, rekao je da je naredio gradskoj policiji da brzo sprovede istragu i prikupi sve dokaze, uključujući snimke.

Oružano nasilje nije neuobičajeno u Tajlandu, koji ima prilično restriktivne zakone.

Kurir.rs