Drama

ELEKTRIČNI TROTINET IZAZVAO POŽAR KOD KOPRIVNICE: Poslovni objekat u plamenu, ova vozila SVE ČEŠĆE izazivaju havarije - Vatrogasci otkrili šta je POSEBNO OPASNO

Foto: Shutterstock/Profimedia
Poslovna zgrada u mestu Ždala u Hrvatskoj zapalila se juče oko 13 časova, a uzrok je bio kvar na električnom trotinetu, saopštila je danas koprivničko-križevačka policija.

Zbog kvara na električnom trotinetu, izbio je požar u drvenom delu poslovne zgrade, koji se potom proširio na druge zapaljive predmete i radne mašine.

Do ovog zaključka došla je policija, koja je uz pomoć inspektora za požare, eksplozive i oružje obavila uviđaj na licu mesta.

Niko nije povređen, a vlasnik procenjuje da je požar prouzrokovao štetu od nekoliko hiljada evra. Policija će sve prijaviti državnom tužilaštvu.

Požar koji se jako teško gasi

Istraživanja pokazuju da električna i hibridna vozila postaju sve češći uzrok intervencija vatrogasaca, što nameće potrebu za boljom edukacijom i pripremom. Litijum-jonske baterije zahtevaju veći napor prilikom gašenja jer je potrebno više vode i duže gašenje da bi se eliminisao požar.

Pokazalo se da napunjene predstavljaju najveću opasnost, pa se, u zavisnosti od okolnosti, često ostavljaju da same izgore pod nadzorom vatrogasaca.

(Kurir.rs/Index/Preneo: Đ. M.)