UHAPŠEN UPRAVNIK RUDNIKA IZ MEDVEĐE: Izlivao otpadne vode u reku Jasenicu i zagadio je!
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu, u saradnji sa policijskim službenicima Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminala, Odeljenja za suzbijanje ekološkog kriminala, uhapsili su D. S. (48), upravnika flotacije u rudniku „Lece“ u Medveđi, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela zagađenje životne sredine i nepreduzimanje mera zaštite životne sredine.
- Sumnja se da on nije postupio po Rešenju Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, već je nastavio sa obavljanjem delatnosti, usled čega je 20. januara ove godine, tokom procesa proizvodnje, došlo do izlivanja otpadnih voda sa jalovinom iz flotacije rudnika u reku Jablanicu - saopšteno je danas iz MUP.
Uzorkovanjem vode, kako se navodi u saopštenju, utvrđeno je višestruko povećano prisustvo teških metala i drugih supstanci, što je dovelo i do obojenosti vodenog toka reke.
Osumnjičeni je, uz krivičnu prijavu, priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Lebanu.