Fudbal

GRAFIČAR SE PLASIRAO U POLUFINALE KUPA SRBIJE! Mačva eliminisana posle penal serije!

Foto: Luka Milosavljevic/STARSPORT/Luka Milosavljevic/STARSPORT
Fudbaleri Grafičara plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su večeras u četvrtfinalu, na svom terenu u Beogradu, posle boljeg izvođenja penala pobedili Mačvu 5:4, nakon što je regularni deo utakmice završen 1:1.

Prednost Grafičaru doneo je defanzivac Mačve Nikola Jovanović autogolom u 14. minutu, a izjednačenje klubu iz Šapca Marko Nikolić pogotkom u 20. minutu.

Regularni deo utakmice završen je rezultatom 1:1, nakon čega je usledila penal serija.

Pogotke za Grafičar u penal seriji postigli su Veljko Ilić, Jakša Jevremović, Marko Živanović i Đorđe Ranković.

Za Mačvu su golove u penal seriji postigli Marko Nikolić, Mitar Ergelaš i Igor Milanović.

Udarac sa "bele tačke" veziste Grafičara Veljka Vukojevića odbranio je golman šabačkog tima Miloš Savić, dok su svoje šuteve iz penala preko gola poslali igrači Mačve Luka Pejović i Igor Ristivojević, čijim promašajem je završena penal serija.

Uz Grafičar, kom je ovo prvi plasman u polufinale nacionalnog kupa u istoriji kluba, u polufinale Kupa Srbije su se danas plasirale i ekipe Jedinstva iz Uba i Vojvodine, dok će poslednji polufinalista biti pobednik duela između Novog Pazara i Crvene zvezde.

This browser does not support the video element.

00:33
VELIKI ISKORAK GRAFIČARA: Beogradski klub na mapi projekata Evropske unije! Milan Borjan je imao poruku ZA SVE (VIDEO) Izvor: FK Grafičar