MAKRON STIŽE NA KIPAR! Hoćemo da jačamo bezbednost kako bismo smirili napetost u regionu!
Predsednik Francuske Emanuel Makron posetiće danas Kipar da bi izrazio francusku solidarnost sa državom članicom Evropske unije, koja je prošle nedelje pogođena dronovima i raketama povezanim sa sukobom na Bliskom istoku, saopštila je sinoć Jelisejska palata.
Makron će se u Pafosu sastati sa kiparskim predsednikom Nikosom Hristodulidesom i grčkim premijerom Kirijakosom Micotakisom.
"Cilj je jačanje bezbednosti oko Kipra i u istočnom Mediteranu sa evropskim partnerima, sa ciljem da se doprinese smirivanju napetosti u regionu", saopštilo je francusko predsedništvo.
Francuski predsednik je nedavno najavio raspoređivanje fregate Langedok i protivvazdušnih sredstava u vodama kod Kipra.
Francuska je rasporedila velike vojne snage u regionu, uključujući nosač aviona Šarl de Gol i nosač helikoptera. Međutim, naglasila je svoj "strogo defanzivni" stav, od samog početka rata Izraela i Sjedinjenih Američkih Država protiv Irana protiv Irana, 28. februara.
(Kurir.rs/Beta)