CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN: Crveno-beli za doigravanje, crno-beli za prestiž
Osmi put u Evroligi koplja će ukrstiti košarkaši Crvene zvezde i Partizana.
Novi večiti derbi igra se u okviru 35. kola, a domaćini su crveno-beli.
Ova utakmica ima daleko veći rezultatski značaj po Zvezdu, koja se bori za plasman u doigravanje, ujedno i za što bolji plasman.
Sa druge strane, Partizan nema takav rezultatski imperativ, ali svakako, makar zbog velikog rivalstva, želi trijumf više nego išta.
Sastav Partizana za večiti derbi
Sastav Crvene zvezde za večiti derbi
Incidenti na tribinama
Vlade Đurović najavio večiti derbi
Navijači pristižu na derbi
Partizan ima pobedu više od Crvene zvezde u Evroligi
Večerašnji večiti derbi biće ukupno osmi.
Partizan trenutno vodi sa 4:3 u pobedama protiv Crvene zvezde.
Zanimljivo je da su crno-beli dve od četiri pobede ostvarili kao gosti, dok su crveno-beli kao domaćin trijumfovali samo jednom.
Prvi duel ove sezone odigran je 12. decembra prošle godine, a Partizan je posle velikog preokreta trijumfovao sa 79:76.
Ipak, od tog duela se mnogo toga promenilo.
Devonte Grejem je napustio Crvenu zvezdu, a nisu igrali Tajson Karter, Jago dos Santos, Ognjen Dobrić, Čima Moneke, Hasijel Rivero i Džoel Bolomboj.
Partizan je tada vodio Mirko Ocokoljić, posle odlaska Željka Obradovića. Karlik Džons je bio povređen, a igrao je Vašington koji je sada povređen. U timu je bio Marinković, koji je takođe na listi povređenih igrača, dok su klub u međuvremenu napustili Džabari Parker i Tajrik Džons.
Tabela
Sastavi
CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN
Hala: Arena
Sudije: Karlos Peruga, Mehdi Difala, Gitis Vilijus
CRVENA ZVEZDA: Miler Mekintajer, Miljenović, Batler, Karter, Kalinić, Dobrić, Rivero, Izundu, Bolomboj, Nvora, Odželej, Moneke. Trener: Saša Obradović
PARTIZAN: Džons, Milton, Osetkovski, Bošnjaković, Pokuševski, Braun, Radanov, Bonga, Lakić, Džekiri, Fernando, Kalatis. Trener: Đoan Penjaroja