Hrvatska

PENZIONER UBIO SUPRUGU U ZAGREBU! Davio je kablom, pa tukao tiganjem - dobio 10 godina zatvora: Suđenje obavijeno velom misterije

Ilustracija Foto: Shutterstock

Zbog teškog ubistva 76-godišnje supruge P. M. 26. aprila prošle godine u njihovom stanu u zagrebačkoj Dubravi, na Županijskom sudu u Zagrebu nepravosnažno je na 10 godina zatvora osuđen penzioner J. M. (78).

U kaznu će mu, ako postane pravosnažna, svakako biti uračunato vreme koje je do sada proveo u istražnom zatvoru u Remetincu, u kojem će ostati sve do pravosnažnosti presude i upućivanja u jedan od zatvora na odsluženje kazne.

Sudsko veće mu je takođe dosudilo meru psihijatrijskog lečenja, a sam sudski postupak, tokom kojeg je utvrđeno da je bio bitno smanjeno uračunljiv, odvijao se iza zatvorenih vrata za javnost. Naime, na početku suđenja sredinom januara ove godine sin optuženog i pokojne žene predložio je isključenje javnosti, s obzirom na celokupnu porodičnu tragediju.

Optuženi 78-godišnjak na početku suđenja odbacio je krivicu, a sve što se potom dalje odvijalo u sudnici ostalo je obavijeno velom tajne.

Reč je, inače, o događaju od pre nepunih godinu dana, kada su se kobnog dana oko 18.30 sati supružnici posvađali. Optuženi je zapravo prvo verbalno, a potom i fizički napao suprugu te je, prema optužbi, odlučio da joj oduzme život. Zadao joj je po glavi i telu više teških udaraca tiganjem, i to nakon što ju je prethodno davio plastičnim kablom. Povredama koje joj je pritom naneo nesrećna žena je vrlo brzo podlegla.

Nakon što je penzioner uhapšen, policija ga je prijavila za femicid, međutim, po završetku istrage, Županijsko državno tužilaštvo u Zagrebu kazneno delo je prekvalifikovalo u teško ubistvo bliske osobe. A činjenicu da do tada nije bio neosuđivan, sudsko veće mu je uzelo kao olakšavajuću okolnost prilikom određivanja visine kazne.

Nije poznato da li će se osuđeni žaliti.

Kurir.rs/Jutarnji