Priemera

RASPUCANI KATALONCI: Četvorka Barselone, tri gola Pedra

Barselona savladala Rajo Valjekano sa 4:0

> 00:00h

Fudbaleri Barselone zadržali su maskimalan učinak u španskoj Primeri, pošto su u petom kolu pobedili domaći Rajo Valjekano sa 4:0 (2:0). Najzaslužniji za novu pobedu Barselone bio je Pedro, koji je ostvario het-trik. Napadač Katalonaca pogodio je mrežu Madriđana u 33, 47. i 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Fabregas 10 minuta pre kraja meča. Odličnu priliku za domaće fudbalere propustio je Trasoras, koji nekoliko trenutaka nakon prvog Pedrovog gola nije iskoristio penal. Ekipe Real Sosijedada i Malage podelile su bodove (0:0), a pobednika nije bilo ni na meču Almerije i Levantea (2:2).Domaćin je imao dva gola prednosti, ali je u 55. minutu ostao sa igračem manje i tim iz Valensije je uspeo da dođe do boda. Rezultati i strelci 5. kola Primere:

Real Sosijedad - Malaga 0:0

Almerija - Levante 2:2

(Versa 45. penal, Suso 51 - El Žar 55. penal, Diop 60)

Rajo Valjekano - Barselona 0:4 (Pedro 33, 47, 72, Fabregas 80)

Valjadolid - Atletiko Madrid 0:2 (0:0)