LOKOMOTIVA ZAUSTAVILA VALJAK: Partizan pao u Areni

TOP 16 Evroliga

Košarkaši Partizana poraženi su od ruske Lokomotive (81:87) u 5. kolu Top 16 faze Evrolige

Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradu od ekipe Lokomotive Kuban sa 87:81 (20:18, 23:10, 20:22, 24:21), u utakmici petog kola F grupe Top 16 faze Evrolige.

Povredama desetkovani crno-beli igrali su veoma dobro i pružili snažan otpor kvalitetnom protivniku, ali su u završnici posustali i pretrpeli četvrti poraz u Top 16. Lokomotiva je zabeležila treću pobedu.Najbolji u ekipi domaćina bili su Kinzi sa 32 i Bogdanović sa 16 poena, dok su Lokomotivu do uspeha predvodili Simon sa 18 i Likodi sa 15.U narednoj utakmici Partizan gostuje litvanskom Žalgirisu.

Lovernj sa penala za prvi poen Partizana 61:69

U prva tri minuta poslednje četvrtine Partizan je u krizi, Lokomotiva vodi 60:69

Četvrta četvrtina

Po isteku trećeg kvartala 60:63

Lokomotiva je posle izjednačenja Partizana serijom pet nula, ponovo stekla prednost i cuva je minut pre kraja

Partizan se na nešto manje od pet minuta pre kraja četvrtine odbranom vratio u igru i posle trojke Andrića smanjio na 49:51

Na polovini prve četvrtine srpski tim vodi 12:7

Partizan za koji je u petorci i mladi reprezentativac Srbije Andrić, posle dva minuta vodi 6:0

Prva četvrtina

Tim Duška Vujoševića ostvario je jednu pobedu u prve četiri utakmice, a Lokomotiva dve.

Partizan ima velikih problema i biće oslabljen u večerašnjoj utakmici. Davis Bertans, Leo Vesterman i Dragan Milosavljević ne igraju zbog povrede kolena, a u timu neće biti ni Milenko Tepić zbog problema sa zadnjom ložom.

To je Lokomotivi drugo gostovanje u Beogradu ove sezone. Rusi su na startu sezone u Evroligi savladali Crvenu zvezdu.

EvroligaTOP 16 5. kolo Grupa E:

Panatinaikos - Barselona 56:63 Laboral Kuča - Anadolu Efes 66:72 Olimpijakos - Malaga 73:55 Armani - Fenerbahče 90:85

Tabela: 1. Barselona 5/0 2. Panatinaikos 3/2 3. Armani 3/2 4. Olimpijakos 3/2 5. Unikaha 2/3 6. Anadolu Efes 2/3 7. Laboral Kuča 1/4 8. Fenerbahče 1/4 Grupa F:

Galatasaraj - Žalgiris 90:83Partizan - Lokomotiva Kuban 81:87Bajern Minhen - CSKA Moskva 61:86 Real Madrid - Makabi 74:68

Tabela: 1. CSKA Moskva 4/1 2. Makabi 4/1 3. Real Madrid 4/1 4. Lokomotiva Kuban 3/2 5. Bajern Minhen 2/3 6. Galatasaraj 2/3 7. Partizan 1/4 8. Žalgiris 0/5