Partizan poražen od Bešiktaša

Sudar crno - belih

Košarkaši Partizana poraženi na startu Evrolige u istanbulskoj dvorani "Abdi Ipekči" od Bešiktaša
1 / 4

ISTANBUL - Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Istanbulu od ekipe Bešiktaša sa 81:65 (19:14, 20:16, 22:23, 20:12), u utakmici prvog kola D grupe Evrolige.

Najzaslužniji za trijumf Bešiktaša bio je Patrik Kristofer sa 25 poena, dok je bivši plejmejker Partizana Kurtis Džerels postigao 15 poena.

U mladom timu Duška Vujoševića istakli su se kapiten Vladimir Lučić sa 18 poena i Leo Vesterman sa 12, dok su po devet postigli Dragan Milosavljević, Đorđe Gagić i Dru Gordon.

U drugom meču D grupe Barselona je kod kuće pobedila Bamberg sa 72:60 (22:9, 21:17, 21:18, 8:16).

Narednu utakmicu u Evroligi crno-beli igraju u četvrtak, 18. oktobra, kada u Pioniru dočekuju ekipu moskovskog CSKA.

40. minut - Domaćin rutinski održava visoku prednost i stiže do prvog trijumfa. 38. minut - Kristofer je večeras nerešiva enigma za Partizan, novi poeni, ukupno 23, domaćin je praktično rešio pitanje pobednika - 75:59. 37. minut - Gagić prekida seriju domaćina, 73:57. 36. minut - Kristofer je neumoljiv, peta trojka za 73:55. 34. minut - Alej up Kristofera posle dodavanja Džerelsa, serija 9:0 za 70:55. Partizan bez poena više od tri minuta.32. minut - Katastrofalan početak četvrtog perioda za Partizan, domaćin serijom 7:0 odlazi na 68:55. 31. minut - Nova trojka Kristofera, njegova četvrta trojka iz pet pokušaja, 64:55 za domaćina.

4. ČETVRTINA

30. Bešiktaš postiže dva poena u poslednjoj sekundi ove četvrtine za 61:53 pred ulazak u poslednju četvrtinu. 29. minut - Trojka Lučića za 57:51, Partizan ima 5/12 za tri poena. 27. minut - Vesterman postiže trojku za 55:46. 26. minut - Dru Gordon postiže četiri poena za redom, Partizan je posle duže vremena na ispod deset poena - 52:43. Nova trojka Kristofera. Domaćin ima 11/19 za tri poena - 55:43. 25. minut - Gagić je precizan sa linije penala, Partizan je na minus 10 - 49:39. Nova trojka za domaćina, Džerels za 52:39.23. minut - Vesterman pogađa trojku, ali Kristofer vraća odmah. Nemaju rešenja gosti za dalekometne šuteve domaćina, koji su veoma precizni za tri poena. Milosavljević postiže dva poena za 49:37.22. minut - Kristofer postiže trojku sa osam metara za 44:32. Najveća prednost domaćina. Bešiktaš je pogodio čak osam trojki do sada. 21. minut - Partizan ponovo kreće sa višom postavom Vesterman, Bogdanović, Bertans, Lučić i Gagić.

3. ČETVRTINa

20. minut - Bivši igrač Partizana Kurtis Džerels postiže trojku za 37:30 a Gagić dobija treću ličnu grešku, drugu u napadu. Kristofer zakucava za 39:30 na poluvremenu.18. minut - Heršek vezuje dve trojke i domaćin vodi 34:26. Partizan se približi, ali ne uspeva da održi rastojanje. Lučić vraća trojku, 34:29. 16. minut - Lučić dodaje nova dva poena, napad Partizana svodi se na individualne akcije, za sada Lučić i Bogdanović pogađaju. Kapiten Partizana vezuje četiri poena, beogradski tim stiže na dva poena minusa - 26:24.15. minut - Serija 7:0 domaćina za najveću prednost 26:18. Bogdanović posle ofanzivnog skoka prekida nalet domaćina i smanjuje na 26:20. 13. minut - Ćetin postiže trojku za 22:18. 12. minut - Bogdanović se upisuje u listu strelaca, 19:18 za domaćina. 11. minut - Odličan ulazak Lučića u drugu četvrtinu, pogodak uz prekršaj. 19:16 za Bešiktaš.

2. ČETVRTINA

10. minut - Ačik postiže drugu uzastopnu trojku za turski tim, koji pravi najveću prednost u meču - 19:14. Serija 8:0. Partizan je imao poslednji napad, ali Tomas nije bio precizan.09. minut - Bešiktaš pravi seriju 5:0 i prelazi u vođstvo 16:14 posle trojke Ćetina. 08. minut - Partizan je dominantniji u skoku na startu meča. Ima osam skokova, duplo više od domaćina. Beograđani imaju četiri skoka u napadu. Problem za Partizan su dve lične greške Gagića, jedna u napadu.06. minut - Milosavljević trojkom donosi gostima vođstvo 13:9. 05. minut - Raspoloženi Vesterman postigao je šest od prvih deset poena beogradskih crno-belih za vođstvo 10:7 sredinom prve četvrtine.1. minut - Vujošević je iznenadio domaćina sa dva centra u prvoj postavi. Gosti to koriste na početku meča dominacijom u skoku.Partizan je otvorio meč u petorci Vesterman, Milosavljević, Lučić, Gagić, Musli. Bešiktaš je počeo sa sastavom Džerels, Vidmar, Četin, Markota, Kristofer.

1. ČETVRTINA

Ova dva tima nikada nisu odigrala meč ni u jednom evropskom takmičenju. Na prvom meču Bešiktaša u košarkaškojh eliti, svoj debi u eliti imaće pet igrača beogradskog tima: Bogdanović, Gagić, Gordon, Tomas i Vesterman.

Jedan od tri predstavika Turske u Evroligi u prošloj sezoni osvojio je triplu krunu, odnevši pehare namenjene pobedniku nacionalnog šampionata i kupa, kao i Evročelendža. Sigurno je da Bešiktaš želi da nastavi sa dobrim rezultatima i u ovoj sezoni, ali će na putu do tog cilja crno-bele voditi drastično promenjen tim. Devet novih igrača, ali i novi trener Erman Kunter pred sobom će imati velike izazove.

Protiv sebe će imati partizan koji prema rečima trenera Vujoševića pritisnut finansijskim nedaćama želi da se plasira u TOP 16.

Evroliga, 1. kolo

Rezultati

Grupa AFenerbahče - Himki 92:80Kantu - Olimpija 71:84Real Madrid - Panatinaikos 85:78

Grupa BŠalon - Prokom 81:74 Unikaha - Makabi 80:85Montepaski - Alba 82:92

Grupa CŽalgiris - Cedevita 90:62 Olimpijakos - Kaha Laboral 85:81Armani - Anadolu Efes 80:75

Grupa DCSKA Moskva - Lijetuvos Ritas 75:73 Barselona - Bamberg 72:60 Bešiktaš - Partizan 81:65