UHAPŠENI LAŽNI VATROGASCI U LOS ANĐELESU: Imali kompletnu opremu, muškarac u prošlosti podmetao požare!
Dvoje ljudi je uhapšeno u Kaliforniji, u SAD, zbog sumnje da su se lažno predstavljali kao vatrogasci i vozili lažan vatrogasni kamion u jednoj od zona evakuacije požara u Los Anđelesu.
Američka televizija ABC prenosi da je to u nedelju saopštilo odeljenje Šerifa okruga Los Anđeles (LASD).
Po navodima tog odeljenja, policajci koji su u subotu patrolirali područjem Pasifik Pelisejds (Pacific Palisades), koje je već nekoliko nedelja zahvaćeno velikim požarima, primetili atipično vatrogasno vozilo.
Zaustavljen je vatrogasni kamion sa oznakama nepostojeće vatrogasne stanice "Roaring River Fire Department" iz države Oregon, u kojem su bili muškarac (31) i žena (44) s kacigama, radio-stanicama i ostalom vatrogasnom opremom.
Muškarac ima krivični dosije u Oregonu, uključujući osude za zločine i podmetanje požara.
Nije objavljen motiv dvoje osumnjičenih za lažno predstavljanje zbog kojeg su uhapšeni, a kamion, za koji se ispostavilo da su ga kupili na aukciji, oduzet im je.
(Kurir.rs/Beta)
Ogromni požari bukte u Los Anđelesu, proglašeno vanredno stanje:
ŠAMARČINA U LICE PUTINU! Rusiji je upravo zabijen NOŽ U LEĐA od bliske zemlje, TENZIJE rastu do neslućenih granica! Šta će biti dalje - SAMO GLEDAJTE!