Slušaj vest

"U Dohi su održani direktni razgovori rukovodstva Hamasa i Sjedinjenih Država u vezi sa prekidom vatre, razmenom zarobljenika (izraelskih talaca za palestinske zatvorenike) i ulaskom humanitarne pomoći u Gazu", rekao je neimenovani zvaničnik Hamasa.

- Foto: Profimedia

Drugi zvaničnik Hamasa je rekao da je "postignut napredak, posebno u vezi sa ulaskom pomoći u Pojas Gaze, tekućim pregovorima o razmeni zarobljenika, posebno u vezi sa (izraelsko-američkim taocem) Edanom Aleksanderom, kao i o prekidu vatre u Pojasu Gaze".

Izrael, koji je prekršio dvomesečno primirje, 18. marta je nastavio ofanzivu u Pojasu Gaze u cilju da primora Hamas da oslobodi taoce koji se još uvek nalaze tamo od napada koji je taj palestinski pokret izvršio na njegovom tlu 7. oktobra 2023. godine.

Pregovori o okončanju borbi, uz posredovanje Egipta, Katara i SAD do sada su bili neuspešni.

"Narednih nekoliko sati su ključni", rekao je zvaničnik Hamasa.

Kurir.rs/Beta/Preneo: D. P.