UBICA IZ GRACA MAJCI POSLAO VIDEO PRE MASAKRA! Otkriveni novi detalji: "Žena videla snimak 24 minuta kasnije, ali već je bilo kasno"
U masakru u školi BORG u austrijskom gradu Gracu jutros je ubijeno 10 osoba. Napadač je sebi oduzeo život
Napadač iz Graca Artur A. (21) bio je bivši učenik srednje škole BORG koji, međutim, nikada nije završio školu.
Austrijanac koji je je upao u dve učionice sa dva oružja - pištoljem glok i sačmaricom - i otvorio vatru, ispalivši 40 hitaca. Za jedno od mesta zločina se kaže da je bila njegova bivša učionica. Napadač je sebi oduzeo život u toaletu nakon napada.
Ukupno deset ljudi je ubijeno u pucnjavi - uključujući dva nastavnika. Dok je jedan nastavnik preminuo na licu mesta, lekari u bolnici u Gracu su se uzalud borili da spasu život jedne nastavnice, koja je preminula popodne.
Artur A. napustio je školu pre dve godine. Prema policiji, nije imao prethodnih osuđivanja i smatran je neupadljivim. Gotovo da nema tragova o mladiću na društvenim mrežama. U policijskoj bazi podataka pojavljuje se samo kao žrtva džeparenja. Sada je poznato da je navodno u prošlosti bio izložen teškom maltretiranju – da li je to pokrenulo zločin još uvek nije jasno i predmet je istrage. Međutim, prema izveštajima medija, navodno je sebe video kao žrtvu maltretiranja i da se ubio iz osvete.
Navodno je dvadesetjednogodišnjak neko vreme posedovao pištolj glok i da je tek nedavno nabavio drugo oružje, sačmaricu. Odmah nakon masakra, policija je počela da istražuje počinioca. Glasine o mogućem drugom počiniocu pokazale su se neosnovanim. Policija je u utorak popodne potvrdila da je osumnjičeni delovao sam.
Tokom pretresa kuće – Austrijanac je živeo u predgrađu Graca – pronađena je oproštajna poruka. Takođe je otkriveno da je snimio video za svoju majku. U njemu je najavio zločin i izjavio da je delovao „po svojoj slobodnoj volji“.
Prema saznanjima „Hojtea“, poslao je ove snimke svojoj majci. Ona je videla sinovljevu poruku 24 minuta kasnije i odmah je obavestila policiju.
Međutim, on je do tada već ostavio krvavi trag kroz svoju bivšu srednju školu. Masovna policijska operacija u kojoj je učestvovalo 300 policajaca već je bila u toku. Istražitelji su izvestili za „Hojte“ da je na njegovoj kućnoj adresi pronađena i bomba-cev. Međutim, navodno nije bila funkcionalna.
Kurir.rs/Hojte
VUČIĆ U JEDNODNEVNOJ POSETI UKRAJINI: Predsednik Srbije učestvuje na Samitu Ukrajina – Jugoistočna Evropa