ŠTA TO KUVA ERDOGAN? U jeku eskalacije na Bliskom istoku spominje rakete srednjeg i dugog dometa!
Erdogan je obznanio planove Turske da intenzivira proizvodnju raketa srednjeg i dalekog dometa
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan rekao je da planira jačanje potencijala svoje zemlje za odvraćanje spoljnih napada, kako se nijedna druga zemlja ne bi usudila da udari na nju.
Erdogan je obznanio planove Turske da intenzivira proizvodnju raketa srednjeg i dalekog dometa, u okolnostima eskaliranja rata Izraela i Irana koji se vodi projektilima i dronovima.
Predsednik Turske je o tom ratu danas razgovarao sam kancelarom Nemačke Fridrihom Mercom preko telefona.
On je rekao Mercu da se iransko nuklearno pitanje može isključivo razrešiti pregovorima, saopštila je Erdoganova kancelarija.
Iako su odnosi Turske i Izraela napeti, analitičari i zvaničnici ne vide neposrednu pretnju od širenja konflikta na Tursku, koja je članica NATO.
Neki se pak plaše da Erdoganova najava može dovesti do regionalne trke u naoružavanju - radi sprečavanja budućih konflikata.
Izrael za sada ne želi da komentariše Erdoganovu najavu o jačanju turskih kapaciteta za odvraćanje napada kroz intenziviranje proizvodnje projektila.
Kurir.rs/Beta