Slušaj vest

Zagrebačka policija uhapsila je rano jutros dva muškarca zbog brutalne likvidacije Andreje K. (35) i Marijana C. (42) u garaži na zagrebačkom Markuševcu u petak uveče.

Sada se saznalo da su Andrejin bivši muž, od kojeg se razvela zbog psihičkog maltretiranja, i osumnjičeni za ubistvo članovi istog auto-moto kluba, međusobno komuniciraju i prate se na društvenim mrežama

Index.hr piše da je motiv zločina bio finansijski.

Jedan od osumnjičenih je Matija M. (29), pripadnik Počasno-zaštitnog bataljona sa Pantovčaka, koji je u toj jedinici od 2020. godine, a drugi osumnjičeni je Fran R. (31).

Počasno-zaštitni bataljon smatra se jednom od najelitnijih jedinica Hrvatske vojske i predstavlja kontingentnu jedinicu Glavnog štaba Oružanih snaga Republike Hrvatske čija je glavna misija obezbeđivanje i zaštita predsednika Republike i vrhovnog komandanta Hrvatskih oružanih snaga, kao i obavljanje počasnih i ceremonijalnih aktivnosti za potrebe državnog i vojnog rukovodstva, uključujući predsednika Republike, Vladu i Ministarstvo odbrane.

Podsetimo, u petak uveče u garaži stambene zgrade pronađena su tela muškarca i žene sa prostrelnim ranama. Komšije su rekle da su u trenutku pucnjave čule desetak hitaca.

Andrea i Marijan, tragično nastradali par iz Zagreba Foto: Instagram

Prema njihovim rečima, žena je nakon razvoda živela u stanu sa novim partnerom. Bili su podstanari. Kako smo saznali, ubijena žena je tokom studija dobila dete sa bivšim mužem, nakon čega je napustila studije i počela da radi u kazinu. Međutim, zbog psihičkog zlostavljanja od strane bivšeg muža, par se ubrzo razveo.

Komšije kažu da je žena trebalo da pokupi svoje dete iz škole, ali se nije pojavila. Prema njihovim rečima, njen bivši muž, zabrinut zbog toga, kontaktirao je policiju, nakon čega je ubistvo otkriveno.

(Kurir.rs/Index.hr)